Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen harcművészetet vagy...

Milyen harcművészetet vagy küzdősportot ajánlotok, ha komolyabb közelharci tudást szeretnék szerezni?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, idén érettségizem. Honvéd tiszt szeretnék majd lenni és az egyetemen oktatni fognak közelharcot is. Nem ott akarok szembesülni vele, hogy gyakorlatilag semmit se tudok :D.


( Az nem egy hátrány ha nem fogják az első edzésen eltörni az orromat, mert hobbi szinten járok fotózásokra :D )



2015. nov. 29. 22:05
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Jó ég ! Annyi bullshitet összehordtál 2 kommentben, hogy könyvet lehetne róla írni, komolyan :D


1.) ne súgjál te semmit a boxolóknak, mert könnyen megeshet, hogy állon vágnak. A gyerekes nárcizmusod lehet, hogy a suliban, vagy a kung fu "edzés"eken menő, de semmiképpen sem sportolóhoz, bocsánat harcművészhez méltó.


2.) Yi long sikertörténete hatalmas, leszámítva, hogy a youtubeon elmondja, hogy soha a büdös életben nem volt ő semmilyen shaolin pap, semmilyen templomban nem tanult ő kung fut, egyszerűen vegasban baromi jól el lehetett adni a shaolin szerzetest, aki megérkezett amerikába, hogy mindenkit szétverjen. Azok a hájpacnik, akik ellen az elején küzdött, körülbelül az én 4-5 éve sportoló tanítványaim szintjén voltak. Kiváló bunyós, de megnézheted, pl. a Buakaw ellen meccsét :)vagy amikor a ringből is kiütétte Josh Pickthall, letette a kezét, hogy ő bírja az ütéseket, meg lehet nézni hogy a 10 unciás kesztyűvel is hogy ki lett csapva a szorítóból :).

Yi Long egy remek harcos, de a meccsein sok kung fut nem láthatunk. Muay Thaios beállással, gyakorlatilag csak muay thai technikákat használ, ez semmit se csorbít az érdemeiből, de maradjunk a földön azért. :)


3.) A boxoló összeesett, mert hasba vágták, de a kungfusok kibírják :D Most komolyan, ne hasonlítsuk már a kung fu bemutatókat egy profi boxmeccshez könyörgöm :D

Ha kihívokegy képzetlen embert a nézőtérről, hogy tessék ütheti a hasamat, és semmi bajom nem lesz, akkot én is überkungfu harcos vagyok ? Nem, szimplán k**rva sokat sparringoltam, és a felsőtestem hozzászokott az ütésekhez. A kikeményítés minden sportban ott van, ez nem a kung fu zsenialitása. Egy profi boxoló pedig, aki nem heti 3 edzésre megy, hanem napi 2re, az valószínűleg erősebbet üt, mint a kung fu bemutatón a kibic :D Vannak dolgok amiket nem lehet kiedzeni, ilyen pl. a szívgödörnél futó idegpálya, ha ott eltalálsz bárkit, földmunkást, boxolót, shaolin papot, az összeesik.


4.)

A videó nagyon király amit belinkeltél a thai boxról, nekem legjobban a földharc és a fojtások tetszettek, amik nincsenek a thai boxban :D Semmi baj nincs azzal, hogy ki van egészítve egy kis brazil jitsuval a thai boxos tudása, ettől szép az mma, hogy minden stílus a gyengeségeit kiegészíti egy másik stílus erősségeivel.

Az pedig, nem vita tárgya hogy a UFC +os kategoriájában, a birkozók, illetve a tesharcosok a bajnokok, ott vannak a jelenlegi bajnokok, 70-80%a nem striker, hanem wrestler stílust képviseli.


5.) Baromi vicces és bátor dolog fotelharcosnak nevezni valakit neten, de hát ez az internet előnye, itt arc és név nélkül bárkinek be tudsz szólni :) meg aki nagyon kötözködik annak beajánlod a kung fu mestereket :D Máday a hazai kung fu atyaúristenét már rengeteg bunyós kihívta, mivel folyamatosan gyalázza a többi küzdősportot. Sosem állt ki, mondván, hogy a kung fu nem ringbe van kitalálva :D


6.) én még nem találkozdtam, komolyabb versenyen, gálán olyan kung fussal, aki bárhova is eljutott volna. Se k1ben, se supercombatban, se mmaban. Mindenesetre a lehetőség adott, ott a ketrec mindenkinek, a kung fusok is megmutatják elöprő erejüket, az agyatlan küzdősportolókkal szemben :) csak hát tudjuk ugye, hogy a kung fu nem ringbe van kitalálva, ezért erre sosem fog sor kerülni, megmarad a titokzatos homályban, és léghajlít tovább :D

2016. júl. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!