Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan csináljam meg a spárgát...

Hogyan csináljam meg a spárgát nagyon rövid idő alatt?

Figyelt kérdés
Láccives segítsetek h hogyan tudám rövid idő alatt legyomni a spárgát. .. Mongyatok nyújtó gyakorlatokat.Spárga lenyomása. Segítsetek!
2010. márc. 21. 19:03
 1/10 anonim válasza:
90%
Emeld fel a lában a falra addíg ameddíg csak tudod és 1percen keresztül hajolgass.Aztán lábcsere és utána szerintem egy két ülő gyakorlatban is hajolgathatsz. ha még mindig nem megy le kezd elölről.Nekem is így sikerült.
2010. márc. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
99%

Mivel nyújtásról van szó, ugyan lehet meglepően gyorsan fejlődni, de csodák nincsenek, szóval minimum néhány hónap kell hozzá.

Alaposan melegíts be 8-10 perc futással, szökdeléssel, bármi egyébbel nyújtás előtt! Ez nagyon fontos, egyrészt, hogy csökkentsd a sérülésveszélyt, másrészt, hogy növeld a hatást!

Állj kicsit szélesebb terpeszpe, mint vállszélesség, párhuzamos lábfejekkel, hajlítsd a térded, döntsd előre a törzsed, támasztd meg az öklödet a lábujjaid vonalában magad előtt, a medencédet döntsd előre (azaz pucsíts), majd nyújtsd ki oldalra a lábad, miközben öklön, nyújtott karral támasztod magad, közben a pucsíts és homorítsd a hátad, amennyire tudod, és engedd magad olyan mélyre, amennyire tudod. Légy a lehető leglazább, lazítsd el magad, csak önmagad támasztásához, a hátad homorításához és a medencéd döntéséhez fejts ki erőt, a lábad legyen teljesen laza. Ha elérted a legnagyobb mélységet, ott tartsd meg magad, és a lélegzeted visszatartva, teljes erődből feszítsd meg a farizmodat és az öklödet, de tényleg amennyire csak tudod, és tartsd ki a feszítést 6-10 másodpercig. Közben ügyelj arra, hogy ne menj eközben feljebb, tartsd a helyzeted! Ezután a szádon át engedd ki a levegőt, és ezalatt engedd lejjebb magad. Menni is fog. Ismételd meg ezt még egyszer, majd óvatosan gyere fel állásba. Ezt az egész sorozatot aztán addig ismételd előről, ameddig biztonságosnak tartod, de szerintem kezdj hárommal, és csak fokoztaosan növeld a számot!

Természetesen ezt előzze meg egy igen alapos bemelegítés, mint írtam, és segít, ha jól csúszó, de azért biztonságos talajon csinálod. Ez a legjobb gyakorlat, amit jelenleg ismerek, szerintem még a sokak által leghatékonyabbnak tartott PNF-nyújtásnál is jobb. De ez csak egy vélemény.

Van egy nagyon fontos alapelve az angol spárgának, ami betartása nélkül szinte képtelenség bármit is elérni benne. Ezért javaslom nagyon alaposan áttanulmányozni azt a cikket, amit ide belinkeltem, ott megtalálod az elv lényegét, vagyis pucsítani ezerrel!

[link]

[link]

Ha bármi nem világos, írj nyugodtan kommentet!

Sok sikert kívánok!

2010. márc. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
87%
Nekem max fél óra alatt le is ment így amit az előbb írtam.
2010. márc. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Orfeus ***** válasza:
96%
Ha fél óra alatt lement, akkor nem sok hiányzott.
2011. aug. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem is hasonló kérdésem lett volna, és kipróbáltam ezt a fajta nyújtást az elmúlt 10 percben 3x csináltam meg és máris lejjebb ment a spárgám..tényleg hatásos (Y)
2012. máj. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Rosie_Anne válasza:
100%
Igaz régen tetted fel a kérdést,lehet hogy már sikerült is a spárga.. de ha még nem akkor van egy nagyon fontos dolog amit ne felejts el! Ha álló gyakorlattal próbálsz nyújtani nagyon figyelj oda, hogy a térded mindig a lábfejed felett maradjon. Ha csámpában állsz a térdszalagjaid eldeformálódhatnak! Ez tapasztalat. Egyébként én a hagyományos módon nyújtottam, próbáltam egyre lejjebb nyomni a spárgámat. Állítólag 3 perc az az idő ami alatt kell ahhoz, hogy egy kicsivel lejjebb menjen a spárgád. Sok sikert! :)
2013. okt. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
melegíts be be olyan jó 10 percet majd utána úgy üljél le hogy a húzd be mindkét lábad és a talpaid érjenek össze és hajtsd a fejed a talpadhoz ez az egyik a másik hogy ülj rá mindkét lábadra és feküdj hátra ez olyan jó 1 percig csináljad majd eltelik egy kis idő és akkor megint csináld meg ezeket nekem 3 nap alatt sikerült,remélem sikerül:)
2014. márc. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
8%

Nem működnek a linkek a képekről... így nem sokat tudunk meg hogy kell állni hozzá. Próbáltam, illetve tettem még egy próbát ahogy megláttam ezt a savaslatot és nekem nem sikerült + épp az előbb sikerült a vállam is meghúzni pedig a lábamat próbáltam nyújtani.

Nem működő linkek, se kép se videó, igy akár én is okoskodhatok azután röhöghetek ha valaki csak meghúzza magát amikor várja a nemlétező csodát.

Két éve próbálom szinte folyamatosan és még nem sikerült. Pedig gyerekkoromban nagyon közel álltam hozzá hogy teljes spárgába lemenjek. De lehet hogy ez genetikai dolog is.

Aki nem annyira hajlékony nincs annyi kollagén, elastán az izmaiban annak nem fog sikerülni bárhogy is erőlküdik mint a gyerek a bilin. A hazudozást meg illene befejezni. Akik pl balettet tanulnak rendszeresen nyújtanak, de van akinél közülük is elön az az idő hogy már nem megy a spárga és olyankor szokták eltanácsolni.

Olyan ez mint az úszás van aki alkalmas rá és van eki nem. Abból is aki kövér hájas + még csontos és izmos is, nem fogja fenntartani a viz. Engem is csak akkor tartott meg egy két percig ha lefogytam.


A kérdezőnek pedig csak azt tudom tanácsolni hogy felejtsd el a spárgát. Nem létezik rá varázsszer meg csodagyakorlat. Hazudoznak, nekik sem sikerült csak azt írják. Ha nem vagy olyan hajlékony nem birod megcsinálni. Ezt a nem működő ütődöttséget is most hallom először. arra találták ki hogy meghúzzuk magunkat és röhögjenek rajtunk. se kép se videó. mit képzeltem én is... olyan mint a fogyókúrás varázsszerek, meg a mindenkinek le bir fogyni ha x mennyiségű kalóriát fogyaszt és mozog hozzá.. Hát nem. nem vagyunk egyformák.

2015. jan. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 péntek ee válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=46WKA4CFSGA

Ezt a videót nézd meg,nekem nagyon jól sikerült, de mindennap kell nyújtanod,én 1-óra vagy fél óráig csináltam

nagyon jó :)

2015. márc. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia, köszi az eredeti kérdező nevében is! Az a helyzet hogy én is hasonlóan próbálok nyújtani és még eddig nem sok eredménnyel. Ok majd megpróbálok figyelni a lábfejemre.. bár nagyon sokan írták a videó alatt hogy állítólag egyáltalán nem így kell. :O

Majd azért még megpróbálom... hátha sikerül. Tornázni amúgy is rendszeresen tornázok, végzek nyújtó gyakorlatokat. Bár már nem igazán tudok hinni a csodákban, hogy a spárga sikerül.

Mindenesetre tényleg egészen más mint amit feljebb egy másik hozzászóló írt elérhető videó és képek nélkül és ami fél óra alatti spárga helyett egy alapos lassan gyógyuló húzódáshoz vezetett.

Ez inkább itt az én nyújtó gyakorlataimhoz hasonlít pici és talán lehet hogy hasznos módosítással.

2015. máj. 26. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!