Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a "keményebb" sport?

Melyik a "keményebb" sport?

Figyelt kérdés

jéghoki, rugby, amerikai foci

Kemény alatt azt értem hogy könnyen le lehet sérülni, sebesülni, nehéz, megterhelő fizikailag, legdurvábbak a fizikai kontaktok.



2016. jan. 7. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Ezek közül a rugby, ott nincs védőfelszerelés, mint a másik kettőben.
2016. jan. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De szerintem pont ezért ott valamennyire figyelnek is egymásra. Én amúgy a jéghokira gondoltam, egy azért mert korcsolyázni csak úgy simán is elég nehéz, plusz kemények az ütközések, esések, és a bunyók. A korong és az ütő is veszélyes lehet ha betalál.
2016. jan. 7. 13:33
 3/8 aikiboxer ***** válasza:
62%

Ha sérülni vágysz, úgy a jégkorong egy kiváló választás!

[link]


De úgy agresszivitását tekintve szerintem az ausztrál rugby.

2016. jan. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Jégkorong.
2016. jan. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

#3: "Ausztrál rugby" alatt mit értesz? Az aussie rules-t (AFL) vagy a ligarögbit (13-as rögbi, NRL) ?

Ez utóbbiakból az ausztrál foci ugyan kemény, de annyira nem sérülésveszélyes, a ligarögbiben meg javult a helyzet amióta pár éve betiltották a vállal leütközést.


De amúgy a 13-as és 15-ös rögbi, az amerikai foci is hasonlóan brutál kemény kondiciót igényelnek, a védőfelszerelés csak abban tesz különbséget hogy némileg más jellegűek a sérülések. A hoki is kemény sport, de nem igényel akkora állóképességet, ezért is van annyi veterán hokis még a pályán. Persze így is hihetetlen dolog hogy Jagr még az NHL-ben nyomja, a rendszerváltás idején kezdte ott a profiskodást!

2016. jan. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Én rögbizem (rugby ki hogy írja) már lassan 5éve,így lehet hogy kissé elfogultnak tűnhetek :) Ami biztos hogy a rögbi messze a legkeményebb. Persze a jégkorong is nagyon kemény, de ott.mégis csak van védőfelsuerelés. Ami pedig az amerikai focit illeti, csak annyit tudok róla mondani hogy amerikai találmány, a rögbiből találták ki és az csak a showra megy rá. A rögbiben a max védőfelszerelés a fogvédő, de szerintem ez csak akadályoz a kommunikációban a csapattársaiddal. Az hogy vigyázunk egymásra az kamu :D A rögbi egy olyan játék ahol tipikusan jobb adni mint kapni :D Én személy szerint imádom ha fáj az ellenfélnek, persze csak szabályosan. Sok a sérülés lehetőség, éppen ezért komoly szabályok szerint játszák, a játékvezető szava pedig szent, nem úgy mint a fociban. Itt ha valaki bedumál a játékvezetőnek azt sárga lappal leküldik pihizni. :) Kicsit eltértem a tárgytól :) Remélem hasznos a válaszom. 18/L
2016. jan. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindegyik kérdésedre más a válasz. Lesérülni szvsz hokiban a legkönnyebb, sőt komoly sérülést is ott lehet legkönnyebben összeszedni, a legnagyobb kontaktok talán amcsi fociban van de persze a védőcucc rendesen tompítja, de összességében fizikailag a rögbi a legmegterhelőbb.
2016. jan. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kicsit elkéstem, de hátha valaki utólag nézi,mint én is:).

Na tehát véleményem szerintem összeségében a jégkorong a "legdurvább".

Először is az tény hogy a rugbyben is vannak sérülések,sőt még több is mint a jégkorongban,de én, mint jégkorongozó állíthatom hogy az keményebb. Hogy miért?

Jégkorongban egy meccs alatt rengetegszer, szinte percenként kapsz olyan ütéseket,hogy szinte fel se tudsz kelni a jégről,de azt nem mondják"sérülésnek"mert semmid se tört el de mégis nagyon tud fájni mikor egy helyben állsz és egy 100 kilós tank beléd száguld.Emelett a jégkorong felszerelés csak annyit ér hogy ha elesel akkor a kemény jégen ne verd be magad, az ütközések ugyanilyan kemények, a sisak meg csak a szemedig lóg be, ugyanúgy ki tudják lőni a fejed koronggal.Aki pedig azt írta, hogy nem fárasztó, annak mondom hogy nem véletlenül 40-60 mp-ig vagy fent egy huzamban, mert annyi idő alatt is úgy kifáradsz hogy alig bírsz levegőt venni a padon.

2020. jún. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!