Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha napi 3x20 percet mozgok,...

Ha napi 3x20 percet mozgok, az is olyan hatékony, mintha 1x60 perc lenne?

Figyelt kérdés
2016. jan. 9. 14:27
 1/4 Titusztitusz ***** válasza:
Nem...Az 1X60 perc hatékonyabb...
2016. jan. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

#1 Nem feltétlen.

Attól függ, mit csinálsz és mikor csinálod.

Pl reggel 60 perc futásnál hatékonyabb reggel-délben-este 20-20-20perc. Egyrészt a futás egy idő után jobban égeti az izmot, mint a zsírt, másrészt így "lemozgod" az aznapi kajákat, ha este is futsz.

2016. jan. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából nem fogyni akarok. Az elmúlt két évben sokat fogytam (70 kg-t) és most babát várok. Nem mindig tudom megállni, hogy ne egyek többet, mint korábban, viszont nem szeretnék többet hízni, mint amennyi egészséges, ezért nem akarom abbahagyni a mozgást (elliptikus futógépet használok). Ha egy órát mozgok folyamatosan, akkor néha elkezd fájni a hasam egy kicsit és természetesen a babának nem szeretnék ártani semmiképpen. Ezért gondoltam arra, hogy inkább elosztanám és többször keveset mozognék.
2016. jan. 9. 14:56
 4/4 anonim válasza:
Ebben az esetben szerintem bőven elegendő a 3x20 perc is.
2016. jan. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!