Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám magamat rávenni,...

Hogyan tudnám magamat rávenni, hogy rendszeressen menjek el edzeni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 26. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen edzésről van szó? Szerintem ott már rosszul kezdődik ha rá kell venni magad. Ha nincs hozzá kedved ne csináld. Bármilyen sportot csak akkor csinál az ember ha szereti. A sporthoz kitartás a sport szeretete szükséges.
2010. márc. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fogadd meg, hogy megkorbácsolod magad, ahányszor kihagyod az edzést, és tedd is meg.
2010. márc. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
jó kösz
2010. márc. 26. 21:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Elég hülye kérdés... Én pl ha hulla fáradt vagyok, csak az akaraterőmtől függ, hogy most elmegyek e futni vagy sem.. Akarat kérdése, mindig a cél lebegjen a szemed előtt! Ha valamit úgy csinálsz, hogy nem szereted, annak nincs jó vége!
2010. márc. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ha azért edzel, hogy jobb legyen az alakod, akkor rakj ki valahova egy szöveget, vagy egy képet arról, amit szeretnél elérni. Pl. kiírhatod valahova, hogy "Májusra xy cm lesz a derékátmérőm", vagy hasonló. És ezért a célért érdemes lesz elmenni. :)

Ha nem ezért sportolsz, akkor pedig nyilván szereted, csak néha kicsit lusta vagy. :P Ilyenkor én mindig úgy vagyok, hogy csak addig nincs kedvem, amíg hozzá nem kezdek. Egyetlen egy pillanatig tart, amíg felállsz a székből, és elindulsz! És onnantól már meg van a lendületed, és amikor ott vagy, akkor már arra fogsz gondolni, hogy kár lett volna kihagyni. Kitartás!

2010. márc. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Krisz85 ***** válasza:
nálam is ez volt, aztán olyan sportot választottam ahol számszerűsÍthető az eredmény pl futás, bringa stb, és Így van cél hogy javÍtsak évről évre, van alapozási időszak, felkészülési időszak, folyamatosan változik sosem unom meg, másrészt ha van célod, pl kisebb cél , nagyobb cél és legnagyobb cél és ezek is folyamatosan tolódnak ki az motivál a legjobban, első alkalommal egy kerületi futóverseny teljesÍtése, aztán félmaraton, maraton , többnapos maraton, aztán maraton 4 órán belüli idővel, aztán 3 órán belüli idővel, de ez évek munkája, Í]y van mit tenni bőven , és Így már van cél amiért lemenj, mert másképp nem fog sikerülni, pl a futásnál, bringánál majd minden nap kell edzeni igaz nem megeröltetően úgy az edzések 80 % ában inkább sokáig, Így van motiváció ott is.
2010. márc. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!