Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen a Wado-ryu karate? Mit...

Milyen a Wado-ryu karate? Mit tudtok róla? Megállja a helyét az utcán?

Figyelt kérdés

Persze egy jól oktatottról beszélek ahol jól oktatják

Mindegy milyen stílusról beszélünk ha rosszul oktatják.



2016. jan. 17. 19:00
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Amit a net, a wikipédia ír róla azt elolvastam, jónak tűnik de én most emberek véleményére vagyok kíváncsi.
2016. jan. 17. 19:02
 2/18 anonim ***** válasza:
50%

Ha jó vagy benne jó. Karatét utcára nem igazán tudom ajánlani. Nagyon sok minden ellen nem tanít meg védekezni. Ha képzett a támadó akkor alul maradhatsz akár több dannal a hátad mögött is. Ha nem képzett akkor mindegy mit csinálsz.


Ha kifejezetten az utcai önvédelem a célod, akkor nem a karate a legjobb választás, inkább úgy írom, hogy van hatékonyabb stílus, rendszer utcára. De ha téged viszont kifejezetten a karate érdekel, akkor kezd el :) ha jól van oktatva szép sport és 18 éves hülyegyereket aki betépve beléd köt, gond nélkül lecsapod.

2016. jan. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megy a zöld. Válaszokat várok még.
2016. jan. 17. 19:14
 4/18 A kérdező kommentje:

Krav maga, defendo meg ilyenek nincs a közelben. Sem ez a japán ju jitsu vagy az a brazil. Se hapkido.Meg ez a grappling sincs.

De most engem ez a karate érdekelne.

2016. jan. 17. 19:34
 5/18 A kérdező kommentje:
Neten már keresgéltem csak én nem értek hozzájuk.
2016. jan. 17. 19:40
 6/18 anonim ***** válasza:
akkor honnan fogod tudni, hogy jól oktatnek é valamit, vagy sem?
2016. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
Honvéd, a Wado-ryu Karate igen hatékony utcára is!! Ezt onnan tudom, hogy van egy könyvem, amiben benne van és a leghatékonyabb Karate stílusként van számontartva. De van itt más is, mint a könyv! Beszélgetni szoktam itt egy Wado-ryu Karatét gyakorlóval, aki dicséri és tudja, hogy élesben is jó! Úgyhogy, kérdező, kezdd el, mert ha sikerül találnod egy embert, aki tanul egy másik stílust és vele össze tudsz barátkozni és együtt harcolni, akkor megtanulod kivitelezni a technikákat, úgyhogy jó dolog. A Wado-ryu az jó! Még ugyanígy vagyok a Goju-ryu-val is, hogy az is nagyon minőségi. Úgyhogy én ajánlom!
2016. jan. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Nem tanít elvezető technikákat, se kés, bot stb elleni védekezést. Nem az a kifejezetten önvédelem. Ugyanúgy nem az ahogy a k1 vagy thai box sem. Nagyon király mind a három, de kevés a repertoárja, ahhoz, hogy önvédelemként számon tarthassam.
2016. jan. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%
Ez jogos. Kérdező, ahogy érzed. Pusztakézzel biztos nagyon jó, fegyver ellen meg nem tudom, hogy őszinte legyek.
2016. jan. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Én nem tudom hogy jó-e az oktatás vagy sem. Csak azt mondom hogy mindegy milyen stílusról beszélünk ha azt rosszul oktatják akkor a világ ,,legjobb" stílusa sem ér semmit.
2016. jan. 17. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!