Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az ételek kalóriaértékét hogy...

Az ételek kalóriaértékét hogy kell nézni?

Figyelt kérdés
Élőszőr is bocsánat az amatőr kérdésért, de épp fogyózom és hát nem igazán vagyok tisztában ezekkel az értékekkel. :) Mindig látom hogy vegyük példának a téliszalámit, ott is úgy van írva hogy átlagos tápérték 100g termékben, alatta pedig hogy energia 2147 Kj, alatta meg hogy 519 Kcal, ezek közül most meiket kell nézzem? úgy tudom hogy a Kcal az energia amit beviszünk magunkba az ételekkel, de akkor a Kj az minek a rövidítése illetve akkor most meiket nézzem a "Kj-t" vagy a "Kcal-t?" illetve még egy kérdés, hogy ezek az értékben ugye akkor csak 100g ban mért értékek? tehát 100g bevitellel ennyi kcal-t viszek be magamba?

2016. febr. 3. 18:18
 1/6 Szabi.L ***** válasza:

Mindkettő energia mértékegység.


KJ= Kilo Joule

Kcal= Kilo kaloria


Picit ahhoz tudnám hasonlítani, mint a kilométer és a mérföld.


Általában rá szokott lenni írva, hogy hány grammra vonatkozik a kaloria érték, tipikusan 100g , de eltérhet ettől.


De közel sem elég kaloriát számolni. Kell a fehérjét, szénhidrátot, zsírt. És ezeket sem mindegy, hogy milyen ételekből viszed be.

2016. febr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És hol tudom kiszámolni (hasonlóra gondolok mint a kalória kalkulátor) hogy miből mennyi kell gondolok itt a szénhidrátra, fehérjére stb re.
2016. febr. 3. 18:58
 3/6 Szabi.L ***** válasza:

Ez a célodtól függ. De én nem ajánlom az ilyen fajta számolgatást, mivel nagyon pontatlan, egyes esetekben meg egyenesen hülyeség.


Írd le mi a célod(fogyás, izmosodás stb) és alap adatokat(súly,kor,nem,magasság)

2016. febr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Eleve a kalóriaszükségletet sem lehet kiszámolni, de egy hozzávetőleges becslést lehet adni, aztán menet közben módosítod, ha kell.

A test igényei grammban adhatók meg (valamiért népszerűek a százalékok, de annak csak akkor van köze a test igényeihez, ha átlagos bevitelről van szó. nyilván ha durva kalóriadeficitet vállalsz be vagy ha igen aktív vagy és sokat kell enned, nem változik többszörösére a fehérjeigényed, de a százalékozás szerint igen). Emberfüggő is, kinek mennyi kell, a vélemények is megoszlanak, de pl. a testépítőknek elég jól bevált értékeik vannak, értenek hozzá, hogy lehetőség szerint gyorsan érjenek el eredményt, szálkásításkor is minimális izomvesztéssel. Csak mert ők heti egypár órát edzenek, ugyanúgy működnek, mint az, aki nem, max. egy inaktív emberhez képest nagyobb a fehérje- és kalóriaigényük, de egyéni szórás itt is van.

Jobb lenne zsírmentes testtömeget nézni, de nem azt szoktak. Tegyük fel, hogy nincs nagy felesleg (ha igen, akkor a saccolt, szolid zsírtartalmú célsúllyal célszerű számolni)... Fehérjére elég jó érték a 2 gramm/testsúlykg, bár sokan alatta is jól elvannak, ez már emberfüggő. Fölémenni általában felesleges. Zsírra fél vagy 1 g/tskg-ot szokás venni, szálkásításkor az előbbit. Szénhidrátra pedig amennyivel megfelelően fogy az ember. De lehet több zsírt enni és kevesebb szénhidrátot, ha az jobban esik és működik. Szénhidrátra nincs minimumérték, azt a test legyártja másból, ha kell, de úgyis szinte mindenben van, így nagyon alacsonyra inkább csak komoly életmódváltással lehet menni. De annak célszerű alaposan utánanézni, aki azt akarja, most csak a rend kedvéért említettem meg.

2016. febr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
80 Kg vagyok, Férfi, 19 éves, és 168 Cm magas, olyan 5-6 kilót szeretnék leadni mert van egy kis pocakom. :)
2016. febr. 3. 20:19
 6/6 Szabi.L ***** válasza:

Ezt nézd át: [link]


Remélem nem úgy akarsz lefogyni, hogy csak a kalóriát számolod, de közben eszed a téliszalámit fehér kenyérrel.

2016. febr. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!