Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Köldöksérv műtét után mikor...

Köldöksérv műtét után mikor kezdhetem a sportot?

Figyelt kérdés

Másfél hete volt egy köldöksérv műtétem, amit hagyományos (tehát nem laparoszkópos) módszerrel - ovális vágás a köldök alatt a fascia 13mm-t sérült - megszüntettek. Ma kiszedték a varratokat, rehabilitáció gyanánt annyit mondtak, hogy 6 hétig ne emeljek nagyot, aztán el kellett sietnie az orvosnak egy sürgős esethez, így nem tudtam megbeszélni vele a továbbiakat.

Jelenleg nagy panaszaim nincsenek, természetesen kímélem magam. Ami érdekelne az az, hogy kardió jellegű edzést mikor kezdhetek?

Régebben jártam kondizni, amit most is szeretnék majd folytatni, de persze rögtön nem esek majd neki a vasaknak. Amit most lassacskán elkezdenék az a kerékpár, majd óvatosan egy stabil erősebb hasizom építése (mivel fél évet húzódott a műtét és addig teljes mértékben kíméltem a hasamat, ami az izmaim jelentős sorvadásához vezetett) majd később járnék kocogni és úgy kezdeni az edzőtermi edzést 2-3 hónap után, természetesen kisebb súlyokkal.

Összefoglalva a kérdésem tehát az lenne, hogy a műtét után két héttel kezdhetem-e a kerékpáros edzéseket, vagy még azzal is várjak, valamint, hogy a kocogást mikor kezdhetem?

Köszönöm, hogy elolvastad a kérdésem.



2016. febr. 4. 16:38
 1/3 Szabi.L ***** válasza:

pont ma volt a bbtv-ben erről szó: [link]


kb 43 perctől

2016. febr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ó, köszi! :)
2016. febr. 4. 20:41
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tettek be hálót, pedig kérdeztem is az orvostól, aki fölényesen azt válaszolta, hogy minek, ez még túl kicsi.
2016. febr. 8. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!