Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sakkban az úgynevezett kőfal...

Sakkban az úgynevezett kőfal formáció ellen milyen általános védekezési irányelveket érdemes követni?

Figyelt kérdés

Mutatom képen, hogy mire gondolok [link]


Sosem tudok mit kezdeni azzal a huszárral, amit betesznek a centrumba.



#sakk #stonewall attack #kőfal formáció
2016. febr. 5. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én már láttam olyat (bár nem tudom ez mennyire használható vagy elterjedt), hogy sötét az a-gyalogját a5-re teszi majd futó a6-ot húz. Logikusnak tűnik, hiszen világos gyalogjai sötét mezőkön vannak, így neki a világos mezőszínű futója a jó futó, sötétnek azt érdemes lecserélni. Sötét vezérszárnyi gyalogjai ekkor nagyon aktívak, érdemes a centrum helyett erre fókuszálni és vonalakat nyitni, azaz megindítani egy vezérszárnyi támadást. Világos a megtolt f-gyalogja ellenére belesáncolt ebbe a meggyengített pozícióba, ezért sötét a vezérével és a sötétmezejű futójával rá tud játszani taktikai kombinációkra. Esetleg üthetsz d4-re, és ha világos a c-gyaloggal üt vissza akkor f-bástya c8-ra nagyon erős tud lenni (2 bástya lesz a vezérszárnyon). Ezt találtam ki, nem tudom mennyire működhet, ki kell próbálni :)
2016. febr. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat! Mindenképpen kipróbálom.
2016. febr. 7. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!