Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kettlebell? Mekkorával kezdjek...

Kettlebell? Mekkorával kezdjek? Mire jó?

Figyelt kérdés

Két 1 kilós kézi súlyzóval kezdtem a tornázást.

Bőven elég volt az is, mert sok ismétlést csináltam és így is két napig fájt a karom.

Tudom, hogy a kettlebell teljesen más mint a súlyzó, az edzés is más vele.

Jó ötlet lenne beszerezni egyet? Feszesítéshez, nem izomépítéshez kellene. Csak fogyni szeretnék, nem kigyúrni magam, de azért jó lenne, ha nem lógna a bőröm.

Jó ötlet ez a cucc? 8 kg sok kezdésnek? Kisebbet nem láttam a dechatlon webshopban, gondoltam ma du. bemegyek és megnézem az üzletben. De ha nincs kisebb és sok a 8, akkor a hervisbe kell mennem, ott van 4 és 6 kilós is.



2016. febr. 12. 10:12
 1/5 A kérdező kommentje:

Olvastam, hogy edzővel kell kezdeni, mert veszélyes, ha rosszul csinálom rendszeresen, akkor megnyomorodok.

Ennek fényében, ha van egy barátom, aki 10 éve kondizik, és én videó alapján elkezdem az edzést, ő ki tudna javítani, ha rossz a tartásom. Mindég kijavít, szinte már edző szinten van, viszont kettlebellel nem nagyon láttam még edzeni.

Érdemes lenne elmenni egy csoportba?

2016. febr. 12. 10:18
 2/5 *Glissade* ***** válasza:

Azért abban ne legyél biztos, hogy elfogod bírni a nőknek ajánlott 8kg kezdési súlyt.

Egyáltalán nem könnyű vele edzeni!


Nekem van itthon kettlebellem, de én azért vettem meg, mert nem tetszett annyira az edzés, hogy kijelentsem: Mostantól kettlebellezek (vissza mentem köredzésre), viszont vettem magamnak itthonra egy bellt, hogy tudjak vele edzeni.

2016. febr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 *Glissade* ***** válasza:
Menj el tanfolyamra! Ott kiderül az is, hogy megveheted-e a 8kg-sat, vagy a 6-ost sem birod el!
2016. febr. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nemcsak az alapveztő gyakorlatok megtanulása miatt érdemes elmenni tanfolyamra, hanem hogy fel tudd mérni, hogy hosszabb távon tetszeni fog-e. Úgy érzem, hogy a Kettlebell körül több a marketing, mint amennyit ér valójában. Vannak jó gyakorlatok, amivel főleg a törzsizmokat jól lehet erősíteni, de önmagában hosszabb távon egyoldalúnak tartom. Más edzéstípussal keverve jó, mert változatosabbá teszi az edzést.
2016. febr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 *Glissade* ***** válasza:

Egyetértek kalandozóval. :)

Önmagában nekem sem jött be!

Túl egyoldalú! Keverve szeretem én is.

2016. febr. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!