Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik stílussal, , könnyebb"...

Melyik stílussal, , könnyebb" átmenni a másikba?

Figyelt kérdés

Ha judozom(cselgáncsozok) és azzal a tudással megyek át birkózni?

Vagy ha birkózok éd onnan megyek át judozni?

Tudom hogy a küzdősporzoknàl, meg bármelyik sportnál nincs olyan hogy ,,könnyű út".



2016. febr. 16. 06:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést és az ok-okozati tényezőket.
2016. febr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha birkóval kezdesz, aklor judoban kéaőbb könnyebb dolgod lesz. Krizsán Szab is birkóból ment át judoba. Fordítva a szabályrendszer különbség miatt szerintem nem működne.
2016. febr. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen úgy értettem ahogy a MagyarHonvéd mondja
2016. febr. 16. 12:37
 4/18 A kérdező kommentje:

Ugyanannyi idő alatt melyikkel lehet ,,több tudást összeszedni" ami használható versenyben is mint egy kicsit önvédelemben. Melyikkel lehet előbb elérni a versenyzői, és az önvédelmi szintet?

Tetszik a testharc, dobás erősödés

2016. febr. 16. 13:44
 5/18 anonim ***** válasza:
Azt mondják az okosok, hogy a Birkó jobb önvédelemre, mert nincs az a kemény, erős ruha, amit a Judo-sok tépkednek és az segítségével dobnak. Verseny szinten meg lényegtelen, mert a saját szabályrendszeredben leszel, tehát ott mindegy a stílus. Mármint, érted, hogy versenyen az ellenfeleden lesz az az erős ruha, ha Judo-t tanulsz, ha Birkózol, akkor nem lesz. Ha Boxolsz, akkor ringben senki nem fog megrúgni, érted? Na, tehát verseny szinten lényegtelen, hogy melyik, amelyiket élvezed. Önvédelemre meg már fentebb említettem, hogy a Birkót ajánlják jobban.
2016. febr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Igen értem. Jó indok a birkózás és a judo közti különbségre amit mondasz. Jó lenne még sokat olvasnom itt a kommenteket
2016. febr. 16. 14:43
 7/18 anonim ***** válasza:

A no-gi sportok mellett hangzik el általában érvként, hogy azért jobb azokat tanulni, mert "nincs az ellenfélen ruha, amin könnyen fogást vehetsz..."


Nem értem. Az év nagy részében mindenkin van ruha, kabát, pulóver, mellény, ing, zakó... sőt, nem tudom ti hogy vagytok vele, de én például kifejezetten ritkán mászkálok rashguardban (na jó, ha futni megyek hetente 2-3x).


Tehát egyrészt ha te keresel fogást, az év mondjuk 9 hónapjában találsz ruhát, amire ráfoghatsz, sőt, az év nagy részében rajtad is van ruha, amire bárki könnyen ráfog. Ha ruhában gyakorolsz, legalább megszokod, hogy téged is meg lehet ragadni gallérnál, vagy kabátujjnál...

2016. febr. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

És egy vacak, olcsó kínai ingre akarsz ráfogni. Max 1000-2000 ft ért

Az nem szakad el????

2016. febr. 16. 16:13
 9/18 anonim ***** válasza:

A no-gi sportok mellett hangzik el általában érvként, hogy azért jobb azokat tanulni, mert "nincs az ellenfélen ruha, amin könnyen fogást vehetsz..."


Nem értem. Az év nagy részében mindenkin van ruha, kabát, pulóver, mellény, ing, zakó... sőt, nem tudom ti hogy vagytok vele, de én például kifejezetten ritkán mászkálok rashguardban (na jó, ha futni megyek hetente 2-3x).


Tehát egyrészt ha te keresel fogást, az év mondjuk 9 hónapjában találsz ruhát, amire ráfoghatsz, sőt, az év nagy részében rajtad is van ruha, amire bárki könnyen ráfog. Ha ruhában gyakorolsz, legalább megszokod, hogy téged is meg lehet ragadni gallérnál, vagy kabátujjnál...

2016. febr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Oké ez valamiért 2-szer lettküldve de mint mondtam

Mu van nyáron ha egy 1000-2000 ft-os olcsó kínai vacak ingben vagy polóban vagy?? Úgy mész buliba ebben a vacak ingben. Az is bírha ha teljes erőből megrántják hogy eldobjanak??

2016. febr. 16. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!