Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik stílussal, , könnyebb"...

Melyik stílussal, , könnyebb" átmenni a másikba?

Figyelt kérdés

Ha judozom(cselgáncsozok) és azzal a tudással megyek át birkózni?

Vagy ha birkózok éd onnan megyek át judozni?

Tudom hogy a küzdősporzoknàl, meg bármelyik sportnál nincs olyan hogy ,,könnyű út".



2016. febr. 16. 06:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem csak erről van szó. Hanem arról is, hogy egy Birkózó, ha jól ráfog a kezemre és úgy akar földnek csapni, akkor még el is törheti a kezem. De, ha a ruhám fogja meg, akkor én közben háromszor pofán tudom verni. A végtagdobások mindig jobbak lesznek, mint a ruhadobások. Megfogod a gallérom, első dolgom lesz, hogy arcon könyököllek, ha viszont a kezem kapod el, akkor már nehezebb dolgom van. Tehát ez a különbség.
2016. febr. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszi

Zöld megy mindenkinek

Végül is igazatok van. Van benne logika azzal kapcsolatban amiket írtatok. Főleg a ruhadobásról nem is beszélve.

2016. febr. 16. 17:28
 13/18 anonim ***** válasza:

Szerintem könnyebb birkózásból átmenni judóba pl Bárdosi Sanyi is lett judóban magyar bajnok. Aubéli Ottó meg BJJ-ben sikeres. Még jó pár birkózót ismerek, aki sikeresen át tudott menni judóba, csak ők nem ismertek országosan.

Persze ellenpéldának ott van Sastin Marianna, ő judóból jött át birkózni, vagy valamelyik Gracie nyert kötöttfogású birkózásban versenyt. De összességében birkózásból többet át tudsz vinni judóba szerintem.


Egy zakó vagy kabát nem akadály egy jó birkózónak. Télen van, hogy hosszú melegítőnadrágban és melegítőpulcsiban birkózunk, de nem változik tőle a küzdelem.

Van tapasztalatom gi-s küzdelemmel kapcsolatban, amivel lehet, hogy sokan nem értenek egyet, illetve csak minimális a rutinom benne, tehát nem vagyok szakértő, de leírom.


A judogis küzdelem statikusabb és passzívabb, mint a birkózás és kevésbé erő- és tömegcentrikus és mivel így más a "ritmusa" a küzdelemnek, valamivel kevésbé fárasztó.

2016. febr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Én 20 éves vagyok és 80 kg. A tömeg miatt. Mert írtad. Ez jó??????
2016. febr. 16. 18:43
 15/18 anonim ***** válasza:

Ha ez az ideális küzdősúlyod, akkor jó.

A lényeg hogy a birkózás jobban épül az erőre és a súlykülönbségnek is nagyobb szerepe lehet.

2016. febr. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Hát ennyi vagyok ha akarnék sem lehetnék hirtelen több.
2016. febr. 16. 19:48
 17/18 anonim ***** válasza:
Ha 80 kg az ideális súlyod, bírod mozgatni, nem fulladsz ki stb. akkor nem is kell fölé- vagy alámenni.
2016. febr. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Nem bírom dehogy fulladok ki

És a korom nem baj? Hogy nem kezdem későn?

Azt tudom hogy fognak fogadni hisz az edzésért fizetni fogok, a szolgáltatásért amit nyújtanak majd.Amit akarok azért fizetni fogok így foglalkozni fognak velem. Gondolom. Hisz ez a normális hogy egy szolgáltatásért fizetünk.

2016. febr. 17. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!