Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért lett a fiatalok körében...

Miért lett a fiatalok körében az MMA a, , legkedveltebb", , legmenőbb" küzdősport?

Figyelt kérdés

Tudom hogy az MMA az egy szabályrendszer és nem egy küzdősport. Tudom hogy Mixed Martial Arts a neve. Ami 1993-ban alakult az Egyesült Államokban és egy vegyes kevert szabályrendszer ami más stílusoktól vette el a legjobb technikáit ,,lopta el". Ezt magam is tudom magam is régóta űzök egy stílust és majd később szeretnék egy 2.-at de nem azért mert MMA szeretnék de nem is ez a lényeg.Nem ez a kérdésem


Miért lett a fiatalok a tinédzserek körében a legelterjedtedd ,,legmenőbb" küzdősport. Tudom hogy ez nem egy stílus. De már ugye ,,vannak MMA edzések amiben nem hiszek" és tudom aki ír majd ide az is hallott már ,,MMA edzésről".

Amit nem mondok lehet hogy egy boxoló karatemester vezet aki birkózik.De hogy így vonzza reklámozza magát nekem sosem tetszett.De nem is ez a lényeg.


Hanem hogy miért ez lett a ,,legmenőbb küzdősport"

Tán azért mert lusták.??? Hogy 10 évet birkózzanak, hogy megszerezzék mondjuk a karatéból az . Dant és mondjuk legyen még judo(cselgáncs) 1. DAn de legyen akár csak a zöld öv is. Lusták kijárni a küzdősportok nehéz útját? Inkább válasszák a könnyebb ,,hamis utat".Nem akarják kijárni a küzdősportok nehéz mocsaras sűrű erdejét hogy a végén egy csodálatos táj táruljon a szemük elé. Képletesen szólva.


Vagy mert tudatlanok? Hisz én aki régóta űzöm már tudom hogy nincs MMA edzés. Hanem ha MMA-zni akarsz akkor minimum 2 stílusban jártas kell légy. Akár mesteri szinten vagy mind a kettőben is. Hisz ha megnézzük az amerikai UFC harcosokat mind minimum 2 stílusban jártasak.


Szerintem ezek lehetnek az okok

Szerintetek is????????????????????????????????????????????

Vagy szerintetek más ok is lehet??????????????????????????



2016. febr. 16. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
mert pusztán a pusztitásról szól. Földön van az ellenfél? Nekifutásból rúgjunk bele! Ő ellenség, nem ellenfél. Soha nem űzném, ott az csak arról szól, hogyan bas. szunk ki a gyengébbel. Talán túl régiesnek tartanák a karatét, vagy nem tudom. De én inkább egy új stílust nyomnék le (évekig karatéztam)
2016. febr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egyébként karatézok és majd kiegészíteném földharc alapú stílussal. Vagy birkózás vagy cselgáncs.Ezek a lehetőségeim. Birkózás fele hajlok. Azt mondják hatásosabb utcán. ,,Picit hamarabb tanulható" és könnyebb átmenni birkózásból judora mint fordítva. Legalábbis azt mondják.


Nem MMA-zni akarok. Nem érdekel a ketrec vagy a ring.

2016. febr. 16. 20:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Az MMA a legkorrektebb szabályrendszer (küzdősport ha így tetszik) a különböző stílusú versenyzők erejének az összemérésére.


Sokkal életszerűbb szabályrendszer az, hogy belerúgok a földönfekvőbe, mint a kyo karate szabályrendszere, ahol leléprenek, ha állon vágod az ellenfeledet. Az más kérdés, hogy a harcost így mennyire tisztelik a másikban, bár szerintem a legnagyobbaknál ezzel nincs gond.

A fiataloknál, azért "menő", mert azt látják a tvben, hogy 100kgs kigyúrt vadállatok látványos technikákkal legyőzik az ellenfelüket. Életszerűbb, mint a pankráció, mert valódi vér van, valódi ütésekkel.

Kb ennyi, az más kérdés, hogy 1000 fiatalban 1 ha tovább csinálja az edzést 3-4 hónapnál. Kitartás nincs, gyorsan megszerezhető tudásvágy van. Amiről minden harcművész és küzdősportoló tudja, hogy nem létezik.

2016. febr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A pankrációrol nincs jó véleményem.

Én Wado-ryu karatézok. Nem Kyozok.Ha már szóba került

2016. febr. 16. 20:35
 5/7 anonim ***** válasza:
A Wado-Ryu az jó! Azt küldjed neki keményen! Van egy Wado-Ryu Karatés barátom és ő bemutatta a stílust. Effektív, úgyhogy toljad keményen! :)
2016. febr. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

miért, b+, miért lett menő a twilight sorozat, miért menő justin bieber? mert kis idióta balfékek. ha idősebb vagy ezért nem kell foglalkozni azzal mi náluk a menő.


de nem picsogok itt, hogy justinbieber szar, meg mijenszarrmár a twilight... bezzeg ez meg az... ki a szart érekel, hogy más mit szeret? az a fontos, amit én szeretek. és leszarom, hogy más szereti-e...

2016. febr. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jolvan

Csak az ok okozatra voltam kíváncsi

2016. febr. 17. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!