Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az érdekelne, hogy vajon az...

Az érdekelne, hogy vajon az otthoni tornavideós edzés van-e olyan hatásos, mint a konditermi edzés?

Figyelt kérdés
Kb. 3 hónapig jártam konditerembe és nagyon elégedett voltam az eredménnyel, fő szempontom a popsi-csípő-has edzés, és kitűnően tudtam ezekre ott edzeni, viszont sajnos ennyit tudtam rááldozni a kondibérletre. Az érdekelne, hogy az interneten található tornavideók (Rubint Réka, Péntek Enikő, külföldi videók, stb.) vannak-e olyan hatásosak mint egy gépekkel történő edzés. Én úgy gondolom, hogy nem, de remélem valaki rácáfol. :)
2016. febr. 23. 00:50
 1/9 A kérdező kommentje:
Persze tudom, hogy sokan edzenek videókra és elégedettek, hatásosság alatt itt azt értem, hogy 3 hónap alatt a konditeremben elég látványos eredményt értem el úgyis, hogy nem feltétlenül mentem le heti háromszor. Úgy vélem ez egy otthoni edzésre nem igaz.
2016. febr. 23. 00:55
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Közel sem olyan hatásos a tornavideó mint a súlyzós edzés. Más kategória. Rubint Rékának is van otthon egy komplett konditerme ott erősít ő is. De azért van megoldás pl a street workout


https://www.youtube.com/watch?v=XeZXdZPCnX8


Vagy csak mellre: fekvőtámasz,Popsi: kitörés, guggolás (hátizsákkal + vizes palackok) váll szintén v.p, kar: bicepsz, tricepsz szintén v.p. hasizom. Dobj össze valami teljes testes edzéstervet. Aztán ha lesz lehetőség akkor konditerem megint.

Sok sikert.

2016. febr. 23. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Cortez70 ***** válasza:
100%
Nem sokat érnek az otthoni videós edzések, max full kezdőknèl eleinte. Komolyabb súlyzós edzések kellenek. Előttem jókat írtak.
2016. febr. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Súlyokat mindenképp használj! Ha nincs pénzed súlyzókra, PET palackot is megtölthetsz homokkal.

A tornavideók akkor jók, ha teljesen nulláról indulsz. Akkor látványos változás érhető el az elején megfelelő étrend mellett. Utána belassul, majd megáll a fejlődés, mivel nem nő a terhelés. És ami az elején még izommunka volt, az később csak a fenntartáshoz elég.

A súllyal való guggolást és kitörést meg tudod oldani otthoni eszközökkel is. A haspréshez, lábemeléshez nem kell segédeszköz. A test többi részéhez meg vehetsz gumiszalagot, az ára töredéke a súlyzó árának. És ehhez is taláhatsz a neten videókat.

2016. febr. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Saját testsúly és egy garnitúra kettlebell csodákra képes
2016. febr. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos ettől féltem. :D Köszönöm a válaszokat! Kéz-és lábsúly használatával esetleg hatásosabbá lehet őket tenni? Persze nem lesz soha olyan, mint a 25 kilós emelgetés a popsigépen de feltételezem hogy valamit azért dob rajta!
2016. febr. 23. 07:26
 7/9 Cortez70 ***** válasza:
100%
Minimális hatàsa lenne. Túl pici a terhelés.
2016. febr. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem, hogy elmegyek vérplazmát adni és inkább összespórolok kondibérletre... :D Köszönöm a segítségeteket! Pontoztam. :)
2016. febr. 23. 08:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Tetszik az elszantsagod!
2016. febr. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!