Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehet 1 edzéstől kb 1 kilót...

Lehet 1 edzéstől kb 1 kilót fogyni?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, nő. Tegnap voltam először edzeni. Másfél órát edzettem, ebből 30 perc kardió utána 1 óra erőgépekkel, mindenféléből kb 40et csináltam 10esével. Eddig reggel ha megmértem magam mindig kb 72,5-72,8 kg között voltam (175cm vagyok). Edzés után ettem még egy baguettet meg kiwit. Ma reggel megmértem magam, és 71,3 kg voltam. Ez lehetséges? Mármint ez lehet tartós,ha minden 2. nap eljárok edzeni,le tudok így fogyni kb 8-10 kg-ot összesen?

2016. febr. 29. 07:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez csak víz. Illetve ürültek a glikogén raktárak. Emiatt az első héten lehet 3-4 kg súlyvesztés, de ez nem zsírból történő fogyás.

Az egészséges fogyás mértéke zsírból heti fél-egy kg. Mndazonáltal szép, hogy edzel, de ne össze-vissza, minden gépen, amit csak elérsz! Olvass utána, és állíts össze egy edzéstervet. Kevesebb gyakorlattal, több sorozattal.

2016. febr. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jaj,de azt elfelejtettem írni,hogy nem izzadtam túl sokat, a kardiónál valamennyit,utána pedig csak kicsit. Tehát ez nem lehet csak víz. A héten jön egyébként személyi edző,a tervet majd ő megoldja.
2016. febr. 29. 07:48
 3/14 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nem izzadsz, még egy le víz. ;)

Plusz mint írtam, valamenyire a glikogén raktárak is ürülnek ilyenkor. Nem akarom elrontani a lelkesedésedet, csak nem akarom, hogy beleéld magad olyanba, ami nincs!

Egy edzéstől nem lehet zsírból egy kg-t fogyni! Bárcsak ilyen egyszerű lehetne! :)

2016. febr. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
*még megy le víz
2016. febr. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Azért csinálok egyébként többféléből inkább keveset,mert túl sokat izmosodni nem szeretnék,meg amúgy fizikai munkát végzek,a következő napot a melóban sem szeretném végignyavajogni izomláz miatt. Gondoltam sok kicsi sokra megy alapon csinálom. :-) Nem rontod el a lelkesedésem, egész éves bérletet vettem, már csak azért is járni fogok,ha nemnem is leszek már annyira lelkes, de most még nagyon örülök magamnak,még ha csak víz is. Szerencsére nem vagyoj egy zsírpacni. :-)
2016. febr. 29. 08:17
 6/14 anonim ***** válasza:

1 kg még nem fogyás.

Egy nap alatt ingadozik simán a súly 1-2 kg-t, ahogy eszünk, iszunk, pisilünk, kakilunk.

2016. febr. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Azért csinálok egyébként többféléből inkább keveset,mert túl sokat izmosodni nem szeretnék"


Mit jelent neked a túl izmos? Csak mert mi nők naturálban nem tudunk túl izmosak lenni, ahhoz elég kevés tesztoszteront termelünk. De még a srácoknál is a havi 1 kg izom jó ütemnek számít... szóval a túl sok izomhoz évek kellenek egyébként is.


"meg amúgy fizikai munkát végzek,a következő napot a melóban sem szeretném végignyavajogni izomláz miatt. Gondoltam sok kicsi sokra megy alapon csinálom."


Most vagy megdolgoztatod az izmokat, vagy nem... Ha nem, csak kis súlyokkal úgy csinálsz, akkor kb annyit érsz el vele, mintha nem is csinálnál semmit. Az izomláz nem szükségszerű. Én csak két hónapja edzek kb., de olyan szintű izomlázam, hogy nyavalygós legyen, kétszer volt (bár akkor se nyavalyogtam... :D), általában az a kategória, amikor igen, érzem, hogy vannak izmaim, de azért tudok tőle mozogni. Bár az is igaz, én szellemi munkát végzek.


"Nem rontod el a lelkesedésem, egész éves bérletet vettem, már csak azért is járni fogok,ha nemnem is leszek már annyira lelkes"


Helyes! Sok sikert! :)

2016. febr. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Túl sok izmot tényleg nem lehet összeszedni :)

Ahhoz nagyon keményen kell dolgozni és nagyon szigorú, megtervezett étrendet kell követni. Szóval csak úgy nem megy. Ettől ne félj :)

A lelkesedés meg nekem az elején nem volt, de megszerettem. Ez az egyetlen mozgás, amit nem untam meg pár hónap alatt :)

2016. febr. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azért érzem,hogy vannak izmaim. Nem az,hogy 5 kilót felemeltem 40szer.:-) Hanem kiválasztottam azt, amivel max 10 megy nyögve nyelősen,utána kb 20mp szünet,aztán ezt így 4szer 10et. Csak nem akartam ugyanarra az izomra sokat rádolgozni. Én már a vízvesztésnek is örülök. :-)
2016. febr. 29. 10:26
 10/14 anonim ***** válasza:

én egy edzés alatt 3-5 kilót fogyok, időjárás függvényében. Mégis a testsúlyom állandó már évek óta...


szóval nem jelent semmit, hogy egy edzés után mennyit fogytál, butaság azt hinni, hogy ez tartós lesz. A tested csak reagált egy szokatlan ingerre.


Másrészt ott a mérés is. Az sem biztos, hogy fogytál egyáltalán valamennyit, a párezer forintos (még a digitálisnak is) mérlegnek 2-3% a hibahatára, ez a fogyás meg bőven ezen belül van. Hitelesített III. pontossági osztályú mérleg, amivel dekára pontosan lehet mérni, 100ezer forintnál kezdődik. kétlem, hogy ilyen mérleged lenne otthon...


De ha még ilyen mérleged is lenne, akkor is ott van a mérés metodikája, mindig ugyanakkor, evés, ivás elött, ugyanabban a cuccban kellene mérned.(pl reggel ébredés után azonnal) Ez esetben lehetne beszélni valami tendenciáról.


Amúgy nem a mérlegeden múlik, ha pontatlan a mérleged, akkor is lehet fogyni. A tendencia pontatlan mérlegen is meglátszik (csak nem egy, hanem sok mérés után). Sokkal fontosabb a megfelelő étrend. A bagett-kiwi kombó nem biztos, hogy a legjobb út...

2016. febr. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!