Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehet 1 edzéstől kb 1 kilót...

Lehet 1 edzéstől kb 1 kilót fogyni?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, nő. Tegnap voltam először edzeni. Másfél órát edzettem, ebből 30 perc kardió utána 1 óra erőgépekkel, mindenféléből kb 40et csináltam 10esével. Eddig reggel ha megmértem magam mindig kb 72,5-72,8 kg között voltam (175cm vagyok). Edzés után ettem még egy baguettet meg kiwit. Ma reggel megmértem magam, és 71,3 kg voltam. Ez lehetséges? Mármint ez lehet tartós,ha minden 2. nap eljárok edzeni,le tudok így fogyni kb 8-10 kg-ot összesen?

2016. febr. 29. 07:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
9: Persze, izmai mindenkinek vannak :) De ettől még nem lesz kigyúrt.
2016. febr. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Mindig ugyanakkor mérem,azonnal felkelés után, ott van a mérleg az ágyam végében. Meg nem télikabátban,hanem felöltözés előtt. Csak reagáljon így tovább. :-)
2016. febr. 29. 12:02
 13/14 anonim ***** válasza:

"Hanem kiválasztottam azt, amivel max 10 megy nyögve nyelősen,utána kb 20mp szünet,aztán ezt így 4szer 10et"


Így már jobban hangzik. A kérdésből úgy jött le, hogy 40 gépen, 10-10 ismétlés.


A lényeg: heti 3-4 súlyzós edzés legyen, teljes testre. Minden izomcsoportra 1-2 alapgyakorlattal kezdésnek. Gyakorlatonként 3-4 sorozat, akkora súllyal, amivel sorozatonként 10 ismétlést éppencsak meg tudsz csinálni szabályosan(az utolsó sorozat utolsó 4-5 ismétlése már nagyon nehezen menjen).


Utána fokozatosan növeld majd az ismétlések számát, a fenti szabály szerint: amennyi szabályosan még éppen megy! Ha eléred a 4x20-at, azon a ponton pedig növeld a súly nagyságát, és kezd 3-4x10-ről megint.


A lényeg: fokozatosan, de nehezíteni kell a gyakorlatokat... ismétlés számmal, súllyal, később más gyakorlatokkal.

2016. febr. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

nem ettél annyit azelőtt mint általában, kevesebb vizet ittál bármi lehet.


20 mp-s pihenővel pedig a nyögvenyelős max nyomás nem igazán működik mivel általában maxok között 1-3 perc pihenőt szoktak hagyni. Ha sprintelsz 30 másodpercig ameddig tudsz akkor sem elég 20 mp szünet.

2016. márc. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!