Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Alkohol vs Testépítés? 1 üveg...

Alkohol vs Testépítés? 1 üveg sör/ hét? 1"másnap"/hónap?

Figyelt kérdés
Tudom hogy már sokat megkérdezték de talán a példa amit felhoznék speciálisabb. Ma például egy jót edzettem és este pihenek nem megyek semerre üres a lakás nincs itthon senki. Szeretnék tévénézés közben meginni egy üveg sört. Esetleg előfordulna ez minden héten bár négy hete nem ittam alkoholt. Mennyire pusztítaná azt amit felépítettem? Sajnos nem tudom kibontani mert nem visz rá a lelkiismeretem. Ha akár már beleszagolnék is "bűnösnek érezném magam és szeretnék egy kis megnyugtatást. A kérdésem másdok fele pedig egy egy születésnapi bulira vonatkozna tegyük fel egy hónapban egyszer amikor megengedi magának az ember hogy kicsit jobban a pohár fenekére nézzen. Erőben tudom nem esnék vissza semmit (tapasztalat). Inkább a tömegtől félek a felépített izomtömegtől. Vélemények?
2010. ápr. 1. 20:20
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Hogy őszínte legyek egy hónapban egyszer előszokott fordulni hogy úgy istenesen beb*szunk. Fiatal vagyok kicsit vágyom ezekre az élményekre. Nem tudom hogy ezért el kell-e ítélni. Tudom sportember nem iszik de azért hiba lenne ezt a pár legszebb évet "elpazarolni". Úgygondolom ez belefér. Tehát az izgat végül is hogy az alkohol amit a szervezetembe juttatok mennyire pusztítja az izomsejteket és így mennyit veszíthetek az izomtömegemből/mennyire veszik kárba az amit a "buli" előtt felépítettem. Elveszne akár egy teljes 2órás kemény edzésem? Illetve mennyire hat ki ez a további "karrieremre" úgyértem okozhat-e maradandót vagy két edzéssel ugyanúgy visszahozhatom és olyan lennék mint előtte.
2010. ápr. 1. 20:26
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

de most mit vársz?? a lelkecskédet akarod megnyugtatni a gyakorikérdéseken:)

mert itt sok izmos ember van ugye?

nem tesz jót az alkoihol,de te úgyis mást akarsz hallani

azt akarod hallani,hogy igyál csak nem árt,pedig k.rvára árt,de te ezt leszarod,csak akkor miért kérded?

2010. ápr. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kérlek ne itt töltsd le rajtam a napi stresszadagodat.

Köszönöm. Nem szarom le. Azt kérdeztem hogy mennyit pusztít el tömegből ha annyit akkor akár azt hogy hány edzés veszik kárba és hogy könnyen lehet-e visszaszedni.

Néhány emberben akkora indulatokat vált ki egy-egy kérdés hogy az hihetetlen. Igyál meg egy teát és hallgass egy kis zenét.

2010. ápr. 2. 12:20
 4/12 anonim válasza:
78%

Szia!

27 eves vagyok es en is testepitessel foglalkozom mar egy ideje. A kerdesed helytallo, mert attol, hogy testepit vki, meg nem kell szentnek lennie. En is neha megiszom 1-1 sort, sot... Sokszor tobb is lecsuszik, amikor alkalom van. Neha nekem is lelkiismeret furdalasom van/volt, de nem feltetlenul kell igy lennie. Azt tartsd csak szem elott, hogy mertekletes legyel. Heti 1 sor vagy havi 1 komolyabb ivaszat nem fog annyira visszavetni az edzesben, hogy foglalkoznod kelljen vele, hacsak nem eppen egy nagy verseny elotti par hetes felkeszulesen vagy :) Emberek vagyunk mi is. Neha el kell engedni magad. Pl tudok olyan vilagbajnokrol, aki minden vasarnap nutellat eszik, mert az a gyengeje :) Lehet nevetni, de igaz. Szoval ennyi boven belefer, ha egyebkent rendesen edzel es az etkezesed is rendben van. Szoval neha engedj a kisertesnek es erezd jol magad, mert amugy meg minek elsz... :)

2010. ápr. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
nutellát igen te állat OFFSZEZONBAN IDIÓTA
2010. ápr. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
61%
De a kerdes nem is a versenyre valo keszulesrol szolt bunkocskam...
2010. ápr. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
azt írta ,hogy profi testépítő minden másnap nutellát eszik erre reagáltam,higy max offszezonba,ugy h menj a k.va anyádba
2010. ápr. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt írta hogy "minden vasárnap".
2010. ápr. 7. 21:35
 9/12 anonim válasza:
Árt az alkohol. de vannak "enyhítő" körülmények. pl ivászat közben, után sok víz ivása, h legalább az izmok hidratálva legyenek. A lényeg, h tényleg árt, de mivel fiatal vagyok bulizni szeretek, így iszom hétvégente...igaz, amikor szedek vmi tápkieget, akkor minimumra csökkentem az ivászatok számát. (ráadásul nem testépítő akarok lenni) DE aki eldönti, hogy márpedig én X évesen felteszem az életemet a testépítésre, AZ EGY K*RVA KORTYOT NE IGYON ÉS NE IS CIGIZZEN...Ő választása.
2010. aug. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én 18 éves vagyok, én is kondizok.

Szerintem bőven belefér az az 1 sör hetente.

Én is úgy vagyok vele hogy fejlődni szeretnék normálisan, és nem dobom ki azért a kondibérletre a pénzt hogy aztán péntek este leigyam amit felszedtem, de azért én is szoktam iszogatni hétvégente.

Egy hónapban egyszer kiélem magam és beb*szok normálisan(elvégre fiatal vagyok :D ), a többi hétvégén meg 1-2 sör és kész.


Gondolj abba bele hogy 20 év múlva hogy emlékeznél szívesen vissza erre a mostani időszakra. :)

2012. márc. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!