Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik küzdősportot érdemes...

Melyik küzdősportot érdemes elkezdenem?

Figyelt kérdés

13 évesen kezdtem el boxolni. Most leszek 16 éves és szeretnék egy új fajta küzdősportot elkezdeni a box mellett. A környéken kempo, birkózás, és brazil jiu-jitsu van. A cél MMA versenyeken való részvétel pár éven belül. Az erőszintem átlagon felül van (felmérések alapján mondom), hajlékony és viszonylag laza is vagyok. 180 cm magas vagyok és 75 kg.

A válaszokat előre is köszönöm!



2016. márc. 15. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor a kezeddel már tudsz bánni. Szerintem legyen a Jiu-Jitsu, mert az ugye földharcban is jó. Azt egy pár évig, aztán utána nézzél be a Kempora is szintén pár évig. Bár lehet az nem annyira fontos. A földharc mindenképpen kell, ráadásul ketrecbe akarsz mászni, ahol a Box hátrányban van súlyos hiányosságai miatt, szóval tényleg a Jiu-Jitsu legyen most, aztán majd pár év múlva meglátod, hogy hogy állsz. Ha úgy gondolod, hogy szeretnél jól rúgni is, akkor elmész még később a Kempora (Taekwondoo sincs? Az kéne, ha már rúgás.)
2016. márc. 16. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sűrítettlevegő jól mondja. A kezed jó. Most a dobás földharcot kéne nyomatni.

Én még mivel fiatal vagy inkább mondanám a birkózást mint a Brazil jiu-jitsut. Birkózásban vannak helyek ahol a felnőttekkel már nem foglalkoznak. Brazil jiu-jitsuban foglalkoznak felnőttekkel is. És a birkózás nagyon jó alap. Kevés ketrecharcos van aki nem birkózott volna mivel nagyon jó és hasznos jól erősít és fejleszti az állóképességet. Plusz azt szokták mondani hogy a box+birkózás ,,halálos" veszélyes jó kombináció.

De a brazil jiu-jitsu is jó.

Utána viszont elkéne menned kempozni. Ott is full kontakt van. Keverik az állót a földharccal szokod. ÉS megtanulnál rúgni. Mivel se a box se a birekózás se a jiu-jitsu nem tanít rúgásokat.

Remélem segítettem

2016. márc. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A birkózással annyi a gond, hogy a helyi egyesület elég profi szintű. Ha jól tudom junior világbajnokuk is van. Szóval nem tudom, hogy mennyire foglalkoznának velem ennyi idősen.
2016. márc. 16. 11:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor kevesebb az esélyed. De azzal nem veszítesz semmit ha megkérdezed.
2016. márc. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2016. márc. 16. 11:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Máskor is
2016. márc. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!