Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valaki, aki tapasztalt LOVAS...

Valaki, aki tapasztalt LOVAS leírná nekem, hogy ha én most (23 éves) el akarok kezdeni lovagolni, mik kellenek hozzá, mennyi idő még egyedül lovagolhatok és kb. mennyibe kerül 1-1 óra?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 2. 19:11
 1/4 anonim válasza:

kezdjük azzal hogy mik kellenek hozzá:

ha komolyan gondolod akkor érdemes beruházni egy kobakba,chaps(lábszárvédő)+cipő vagy ezeket helyettesíti egy csizma. ha nagyobb biztonságérzetet akarsz akkor egy gerincvédő. ezek a legalapabb felszerelések. ha csak ki szeretnéd próbálni a lovaglást akkor ha tudsz kérj kölcsön egy ismerősödtől ezeket a felszereléseket. hogy mi kell még hozzá: türelem, kitartás és pénz.

Mennyi idő mire egyedül lovagolhatsz: ez attól függ hogy mennyit jársz egy héten és hogy mennyire tudsz fejlődni. ami mindenképp szükséges ahhoz hogy egyedül, futószár nélkül menj, hogy tudd irányítani a lovat és a két alap jármódban (lépés,ügetés)magabiztosan tudj "közlekedni".

Mennyibe kerül egy óra:

ez teljesen változó, pl egy egyszerű kis tanyán ahol van egy füves pálya meg egy kis istálló fele annyiba nem fog kerülni mint pl egy fetti lovarda.

ha bármi egyéb kérdésed van írj nyugodtan privit!:)

2016. ápr. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Elöször is a lovagláshoz mindenképp be kell szerezned kobakot, gerincvédőt, lovaglocipőt vagy csizmát és nekem még van lovaglonadrágom is.

Az hogy mennyi ido kell mig egyedul lovagolhatsz az toled is fugg, ha heti tobbszor jarsz hamarabb fejlodsz ha heti 1-szer én kb 2-másfél év után kezdtem egyedül lovagolni, addig ált. futoszár vagy terep. Most járok 3 év lovaglásnál és az egyedül vágtát tanulom. 1-1 óra kb. 2000-3000 ft lesz.

2016. ápr. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Fura, én teljes lovasfelszerelés nélkül is meg tudtam tanulni lovagolni. :)

Kobak persze szükséges, de kezdőként felesleges beruházni lovaglónadrágtól a csizmáig mindenre. A lovaglónadrágot helyettesítheti egy vastagabb leggings, a cipő is lehet bármilyen ami hasonlít a lovaglócipőhöz. Ha hosszú távon folytatod a lovaglást, akkor már megéri beruházni a felszerelésekre. Persze ha megengedheted magadnak anyagilag, akkor kobak, gerincvédő, lovaglónadrág, csizma vagy cipő + chaps.

Ha egy jobb helyre mész lovagolni (nem feltétlenül drága), fognak adni kobakot és gerincvédőt, ha nincs még sajátod.

Az hogy mennyi időbe telik, mire egyedül lovagolhatsz, tőled is függ, hogy mennyire van érzéked hozzá. Nekem 1,5 hónapra (heti 2 alkalommal jártam) volt szükségem ahhoz hogy egyedül lovagolhassak lépésben és ügetésben. Vágtát 1 év után tanultam.

Egy óra 2000 - a csillagos ég.

És még egyszer kiemelném, nem biztos hogy rossz az a hely ahol olcsóbb az edzés. Sok lovardában jártam már, és egy igen olcsó hely bizonyult a legjobbnak.

2016. ápr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

10 éve lovagolok azóta már saját lovam is van.

Sokan írták a felszerelést amivel én nem értek egyet. Ahová én jártam lovagolni,ott volt kobak,pálca stb.

Még nadrágot sem muszáj venned meg cipőt sem ha nem akarsz költeni. Elég egy hosszú cicanadrág meg zárt cipő. Az,hogy mennyi idő-függ tőled is meg a lovagló leckéktől is. Felnőtt korban amúgy sokkal gyorsabb. De FONTOS ,hogy olyan helyet válassz ahol foglalkoznak is veled. Velem a vágta megtanítása után egyáltalán nem törődtek,így ugratni sem tudok ,mondjuk ez lovamtól is függ. Nálunk 3000 -4000 között volt egy óra

2017. jún. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!