Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Esti futónak mennyire nehéz...

Esti futónak mennyire nehéz egy reggeli félmaraton?

Figyelt kérdés
Esti futó vagyok, mert nem bírok tűző napon futni, a meleg nem zavar. Viszont jelentkeztem egy reggeli félmaratonra a hegyekben, ezért megpróbáltam átszokni a reggeli futásokra, de nem megy. Nem bírom, 3 km-t sem bírok lefutni a tűző napon reggel 8-kor. Nem Magyarországon élek, itt rekkenő hőség van már ilyenkor, 30 fok. Vajon bírni fogom a reggeli félmaratont, ha este futok továbbra is?

2016. ápr. 7. 03:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, mivel a szervezeted nincs hozzászokva az extrém terheléshez, amit a futás + a magas hőmérséklet okoz.


Fizikálisan képes lennél lefutni, már csak aklimatizálódnod kell. Ehhez egyébként nem kell borzasztóan sok idő, pár hét és olyan lesz a teljesítményed reggel, mint este volt, csak a vízpótlásra sokkal jobban figyelj oda!Edzés előtt 1-1,5 órával 0,5l, aztán óránként 0,5-0,8l futás közben (első órában nem kell), futás után óránként max 1l amíg jól esik, és nem kezdesz el vizeset pisilni.

2016. ápr. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És az, hogyha a rövidebb futásokat teszem reggelre a kezdetekben de a hosszúakat megtartom estinek, az jó szerinted? Mert az edzéstervvel nem szeretnék ennél jobban lemaradni. 6 hét van a versenyig...
2016. ápr. 7. 07:15
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg az, hogy szoktasd a szervezeted a meleghez, egy intenzívebb, de röbidebb edzés is megteszi, nem lesz ugyanolyan, de működni fog.
2016. ápr. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!