Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik önvédelmi sport a...

Melyik önvédelmi sport a leghatékonyabb és egyben legbiztonságosabb egy fiúnak az iskolai bántalmazás ellen? Mikor érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés
Ha egy nagyon békés kisfiú meg szeretné védeni magát, ha megtámadja egy másik gyerek, de nagyon szeretne vigyázni a támadóra is, hogy ne lehessen baja. Az önvédelem egyetlen célja a gyerek önbecsülésének és tekintélyének védelme, az elesettebb, gyengébb gyerekek ellen irányuló atrocitások lekapcsolása.
2016. ápr. 24. 23:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%
Én ilyen téren a karatét javaslom. Nagy mértékű fegyelem kell hozzá.
2016. ápr. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Bármelyik küzdősport alkalmas rá... De akár a balett is... Viccen kívül, volt rfy srác a sulimban, aki balettozott gyerek kora óta... Helyből tudott fejberúgni akárkit különösebb megeröltrtés nélkül...

Amúgy a nagyon bégés, tehát totál beszari vagy, azon kellene változtatnod, mert ha küzdősportolsz, attól még beszari maradsz...

2016. ápr. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Gondolom egy aggódó szülő írta ki a kérdést, mert egy "kisfiú" nem igazán tudna így fogalmazni.


Az aikido, japán ju jitsu erre tökéletes. De a judo is alkalmas lehet rá, ezekkel nem tud nagy kárt okozni az ellenfélben, és a magyar judo szakosztály elég erős. Akár komoly vetsenyző is lehet belőle ha nekifekszik.


Egyébként nincs olyan, hogy önvédelmi sport, önvédelmi rendszer van és küzdősport.

2016. ápr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen, a kisfiamról lenne szó, de ő még nagyon pici, másfél éves, szóvel egyelőre nem aktuális a téma. Azért tettem fel a kérdést, hogy jó előre fel tudjak készülni. Nyilván olyan sportot választ majd, amilyet ő szeretne. Viszont nekem rossz emlékeim vannak a kisiskolás éveimről, sok igazságtalan fizikai támadás ért. Ezért szeretném őt olyan képességekkel felruházni, hogy vele ne szórakozhasson senki, viszont szeretnék ugyanakkor olyan önfegyelmet adni neki, hogy ő se szórakozhasson senkivel. Erre lehet jó egy olyan küzdősport, amellyel úgy lehet védekezésképp demonstrálni az erőfölényt, hogy nem teszünk kárt a másikban. De szerettem volna én ilyet tanulni.
2016. ápr. 25. 15:22
 5/16 anonim ***** válasza:
Táplálkozzon helyesen, 5-6 évesen 1-2 évet érdemes úszni vinni, utána el tudja kezdeni a judot. Figyelnek nagyon az utánpótlásra. Sokat foglalkoznak a gyerekekkel, külöm is vannak az edzéseik.
2016. ápr. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Birkózás? Ráadásul ott alaposan meg is erősödik, úgyhogy kisebb eséllyel kötnek majd bele.
2016. ápr. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 kovpet ***** válasza:

"Ha egy nagyon békés kisfiú meg szeretné védeni magát"


Ő szeretné vagy te szeretnéd, hogy megvédje magát?

Csak mert az önvédelem nem (csak) a fizikai képességeken múlik. Ha valaki kedves, békés jellem, akkor lehet, hogy még akkor sem fogja "tudni" megvédeni magát, ha lőfegyver van a kezében. Nem az alkalmatlansága miatt, hanem a jelleme miatt nem is akarja.


Én azt javaslom, hogy KravKids -re vidd, HA Ő IS SZERETNÉ. Ennyire fiatalon a taktika a lényeg, nem a technika. Ott tanul stressz alatti cselekvést is és olyan technikákat, amik alkalmazásával a másiknak sem lesz baja.

Mert azért lássuk be, egy iskolai helyzetben nagyon korlátozottak a lehetőségek. Ha odacsap, az baj. Ha nem csap, akkor csak felbátorodnak a terrorizálói. Erre fel kell készülni előre, tudni a határokat és ezt egy kis srác nem biztos, hogy helyesen méri fel magától.

2016. ápr. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Azért mondtam a judot, mert ott meg van mondva a gyereknek, hogy nincs bunyó a suliban különben viszlát. Az hogy kiből lesz balek tényleg csak a személyiségtől függ. Egy erős jellemű, határozott, de fegyelmezett gyerekbe senki nem fog belekötni a suliban. Az edzésen pedig jó eséllyel rá ragadnak ezek a tulajdonságok, egyrészt a tradicionális japán etikett, másrészt a rendszeresség miatt.
2016. ápr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 kovpet ***** válasza:
Értem. Nekem ez a japán dolog sosem jött be, de kinek mi. Nekem anno egy judo edzés elég volt, hogy soha az életbe ne menjek még a közelébe se többet :)
2016. ápr. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Valóban nagyon fontos a jellem, plusz eszembe jutott, hogy iskolás korban genetikailag is nagyon nagy súlybéli és testi erőbeli eltérések vannak a gyerekek között. Egyik válaszoló írja, hogy egy kedves, békés, mosolygós gyerek nem fogja sose megvédeni magát, bármilyen keményen edz. Az a baj, hogy én is pont ilyen túl kedves gyerek voltam, és a kisfiam még pici, de van rá esély, hogy rám hasonlít.


Egyelőre babaúszás, azt élvezi, aztán úszunk tovább a korunknak megfelelően, aztán suli elején elviszem egy sportválasztó rendezvényre, és úgyis arra fogom beíratni, amire legjobban rákattan. Azért a judot erősen reklámozni fogom, hátha kedvet kap. A döntést neki kell meghoznia, de akkor is több vėdelmi munícióval akarom suliba küldeni, mint amennyi nekem volt (nulla).

2016. ápr. 25. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!