Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Félek leesni a lóról?

Félek leesni a lóról?

Figyelt kérdés

Még sosem estem lóról, 4 hónapja lovagolok. Múlt héten közel voltam hozzá, futószáron kicsi volt a kör, a ló gyorsított ügetés közben én meg fogtam a szárat ugye, és oldalra csúsztam, szinte már a hasa aljánál volt a fejem, mikor visszahúztam magamat. Rájöttem, hogy leesni sem olyan egyszerű mivel a bal lábam felől csúsztam le, és a jobb lábam teljesen benne maradt a kengyelbe. Mi lesz ha egyszer le kéne esnem a lóról, mivel csak az az egy menekülési útvonal van (mert mondjuk vágtázna és mittudomén előreesnék a nyakára és nem tudnék vissza ülni) és nem tudok leesni? És az normális, hogy a pacik (20 ló van azt hiszem) közül 5 megy, mert a többinek be van dagadva a lába a nagy terhelés miatt? lovardát nem tudok váltani, 1, mivel nagyon megszerettem egy lovat és nem bírok ki egy hetet hogy ne láthassam <3

2, nincs a közelben jó lovarda



#edzés #lovaglás #ló #akadály #nyereg #edző #lovas esés #lovasedzdő
2016. ápr. 11. 21:27
 1/3 Sunshinedoll ***** válasza:

Ezért kell jó cipő, hogy könnyen ki tudd venni a lábad a kengyelből, és ha már esel, akkor inkább azt mondom, ugorj le, minthogy becsússz mondjuk a ló alá és próbálj nem háttal leesni.

Majd ha leestél 1-2-szer, akkor nem lesz olyan ijesztő. Az a fontos, hogy ha leestél, akkor szedd össze magad és amennyiben tudsz, szállj vissza azonnal.

2016. ápr. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ/tanácsot :)

igaz, még nincs lovaglócipőm, egy régi csizmámat hordom amink k. akkora magasságú "sarka" van mint a lovaglócipőmnek. Szülinapomra kapok majd, tehát egy héten belül :)

és a leugrást hogy érted, mármint úgy hogy levetem magam a lóról? vagy hogy?

2016. ápr. 12. 14:41
 3/3 anonim válasza:

Szia! Az esés is hozzá tartozik a tanuláshoz, ne félj tőle. :) Figyelj a megfelelő lábtartásra, mert úgy kis esélyjel fog a kengyelbe szorulni a lábad. Ezt nem részletezem, mivel gondolom az edződ is figyelmeztet erre. Viszont ha már úgy érzed nem fogsz tudni fent maradni, inkább "dobd le magad" vagyis próbálj elrugaszkodni a lótól.


Amúgy nagyon nem normális ha ennyire terhelik szegény lovakat. Persze, előfordulhat hogy lesérül a ló, de hogy ennyien...

2016. ápr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!