Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Bele lehet jönni a futásba?

Bele lehet jönni a futásba?

Figyelt kérdés

Az iskolában mindig futunk 8-10 perceket kb 2-3 éve. De én még mindig lihegve futom végig. A végére pedig nagyon kifulladok.

Nyáron szeretnék futni és fél órát tervezek, de hogy fofom bírni? Bele fogok jönni? És az mennyi idő?



2016. máj. 7. 07:53
 1/4 anonim válasza:
100%
Nem kell egyből a mélyvízbe ugrani, amikor kifulladsz vigyél bele egy perc sétát utána fuss tovább. Egyszercsak azt veszed észre, hogy elmaradnak a séták és csak futsz. Simán, könnyen.
2016. máj. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, fő a fokozatosság. A pár perc séta jó ötlet. Engem az ingafutás nagyon kikészített a suliban, úgy éreztem a végén, mindjárt kiköpöm a tüdőmet :/
2016. máj. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Jaj, mintha csak magamat olvastam volna. 5 perc futás után már elfáradtam, untan, hagytam az egészet a fenébe. Aztán csak eldöntöttem, hogy szeretnék lefutni egyben fél órát. Pontosabban kocogni. Ehhez találtam egy 8 hetes edzéstervet (lentebb belinkelem neked), hogy ilyen amatőr kezdők, mint én, hogy álljanak neki. Tényleg a nulláról kezdi, 1p futás 2p séta és ezt kell váltogatni 30 percig. Aztán fokozatosan növekszik az az idő, amit futással töltesz. A szép az egészben, hogy 8 hét ide vagy oda, a 4. héten sikerült lekocognom a 30 percet. Ez volt pont 2 hete, most a távot és így a sebességet növelem. Én konditerembe járok futópadra, mert ezzel is ki tudom küszöbölni azt a hibámat, ami korábban szintén mindig eltántorított: úgy kezdtem futni, hogy nagy sebességgel kontrollálatlanul, amitől nem csoda, hogy pár perc után már lihegtem. Hajrá!


[link]


Tekerj a legaljára, ott van a program. Én heti 3x járok edzeni, így aszerint haladtam a fejlődéssel, itt heti 4 alapján jön ki a 8 hét.

2016. máj. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) A 8 hetes edzéstervet pedig lehet megpróbálom
2016. máj. 12. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!