Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tüskés talpú futócipő mire való?

Tüskés talpú futócipő mire való?

Figyelt kérdés

Üdv!


Nemrég elkezdtem futni és hamar észrevettem, hogy a 2. nap után elkezd fájni a vádlim alatt valami, ami nem az izom(legalábbis nem hasonlít az izomlázhoz a fájdalom) szóval arra gondoltam, hogy veszek egy futócipőt... Tesóm Pesten tanul, így megkértem, hogy hozzon nekem egyet és én kifizetem... Mondtam neki, hogy kérdezzen meg egy eladót és akkor nem lehet semmi gond. Meg is érkezett a cipő, de adtak hozzá "szögeket" amiket bele lehet csavarozni a cipő aljába. Az eladó azt mondta, hogy ez egy futócipő és majd bele is kell csavarozni, de nekem nagyon nem úgy tűnik, mintha jól tenném ha hallgatnák az eladóra, mert én betonon futok végig... Szóval

Csavarozzam bele vagy ne?

Pontosan mire való és miért jó?


típus: Karrimor md spike 3 SN71


Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. máj. 13. 21:01
 1/5 A kérdező kommentje:

Még pár infó:

5-6KM-es távot szoktam futni és általában ez tart 40 percig, szóval inkább kocogásnak nevezném és csak a végén és az elején futásnak... Viszont simán megtudom azt csinálni, hogy rövidebb távot megyek, de gyorsabban, mivel a terep adott ehhez... És még annyi, hogy én most azért kezdtem el futni, hogy leadjam a kilókat és hogy rendszeresen fussak, mert a mozgás kell... 16 éves vagyok. Azt hiszem ezzel elég infót adtam, de szívesen válaszolok egyéb kérdésekre is ha szükséges

2016. máj. 13. 21:10
 2/5 anonim ***** válasza:

Valami ilyesmi lenne az a cipő?

[link]


A tüskés futócipőt sprinterek használják rövid távokra futópályán. Nagy szakértő lehetett az eladó. Azért a legtöbben, akik beesnek egy boltba futócipő után érdeklődve, nem ilyenre gondolnak.


Mielőtt futócipőt veszel, azt fel kell próbálni. Ki kell deríteni, hogy kell-e erősebb támasztás a talpba (ha befelé dől a boka és nagyobb túlsúlynál általában). Szóval nem lesz jó megoldás, hogy látatlanban más veszi meg.

[link]

2016. máj. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igen, ilyesmi, de nincs pénzem másikat venni... SportDirectben lett véve...
2016. máj. 13. 23:23
 4/5 anonim ***** válasza:

gyanítom, hogy ebben a sztoriban az eladó lesz a legkisebb balfék.


mert mekkora balf4szság mással vetetni meg az első futócipődet már?


Tesódnak meg nem tűnik fel hogy talán nem egy szöges sprintercsuka kéne a túlsúlyos testvérnek, amikor inkább csak tempósan sétál, mint fut.


Mondj egy indokot, miért látod jónak betekerni a szögeket, ha aszfalton futsz...

2016. máj. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Tempósabban le lehet sétálni 40 perc alatt az 5km-t :D


Ez a cipő egyáltalán nem betonra/aszfaltra való inkább rendes futópályára vagy salakra.


Ha a vádlid alatt vagy a sípcsontodnál fáj akkor szerintem nem jó cipőben futsz, keresned kellene egy rendes futócipőt ( de nem ilyet amit vettek neked :D )

Ha már sports direct:

[link]

2016. máj. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!