Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Súlyzózás: Kezdésnek ez az...

Súlyzózás: Kezdésnek ez az "edzésterv" megfelelő?

Figyelt kérdés

170cm/57kg/17L

Elkezdtem kicsit erősíteni és járok edzőterembe is csoportos órákra (spinning, aerobic felváltva).

Elkezdtem itthon is erősíteni, beszereztem egy súlyzót. Direkt megkérdeztem az eladót és azt mondta, hogy fiatal lánynak - pláne ha kezdő - nagyobb súlyzó nem szükséges, szóval ezt vásároltam meg: egykezes súlyzó, 4x1.25kg és 4x0.5kg.

Kezdésnek ez az edzésterv jó itthonra?

- 7kg súlyzóval 3x20 guggolás

- Bicepsz edzés 4x15db 2x1.75 súly

Esetleg még valami ötlet mellé?



2016. máj. 16. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem akarok ellent mondani az eladónak, de ezt egy-két héten belül ki fogod nőni, pláne ha csak egyet vettél...


Ez a két gyakorlat jó, de önmagában édeskevés. Ha hetente 3-szor edzel teljes testre, akkor is kellene még valamilyen lábgyakorlat (pl. kitörés súllyal), tricepszre valamilyen nyújtás, pl, fej mögötti, vagy fekve, fül mellé leengedés. Vállra egy vállból nyomás, és egy oldalemelés (ezekhez mondjuk már 2 db egykezes kellene), jobb híján egyszerre csak egy karral az oldalemelés...


Hátra mehet döntött törzsű evezés.

2016. máj. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 aikiboxer ***** válasza:
100%

Ez így elég hiányos. Itt van egy teljes edzés egykezes súlyzóval, kezdőknek: [link]


Vagy, ha olyat szeretnél, amelyben csajok vannak, akkor úgy keress rá, hogy "dumbbell workout for women"; vagy ha inkább magyarul szeretnéd, akkor keress olyat, hogy Toldi Zsuzsanna edzés, például http://www.youtube.com/playlist?list=PLfaj-Gf5BviGT0FT8r5Znb..

2016. máj. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 aikiboxer ***** válasza:
100%

Utóirat: ez ugyanez csak leírva: [link]


A súlyzó szerintem jó, amit vettél, csak vegyél még hozzá 4 db 2,5 kg-os tárcsát is. És egy fekpadot nem árt beszerezni fekvenyomáshoz stb.

2016. máj. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat :)
2016. máj. 16. 16:58
 5/5 anonim válasza:

Youtube-n van egy magyar csatorna ami nagyon jó edzésrendeket mutat a neve:

NutrendTV

2016. aug. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!