Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a Wing chun/tsun kung fu?...

Mi a Wing chun/tsun kung fu? Mik a sajátosságai? Mik az előnyei? Mik a hátrányai?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Engem most az igazi a jól oktatott stílus érdekel és nem a pénzlehúzós. Tudom, hogy Magyarországon sok helyen rosszul oktatják és ezért szidják sokan. De engem egy igazi jól oktatott wing chun illetve tsun érdekelne.Történetét már olvastam. Engem most a technika érdekelne első sorban mivel én is csinálok valamit bár nem ez a lényeg és a kérdéseimre illetve az észrevételeimre lennék kíváncsi hogy amiket a stílussal kapcsolatban láttam azok helyesek-e

1. Mi a különbség a chun és a tsun között?

2. Igazi jó wing tsun/chun oktatáson illetve magának a stílusnak a ,,legjobb" a védekezése az ütések rúgások ellen? Egy wing tsun/chun mestert még egy másik képzett boxolónak is nehéz áthatolni a védelmén olyan jól védenek.

3.Hibája a gyengéje amit én észre vettem és most javítsatok ki ha tévedek. Én úgy gondolom a magas állásaik miatt a dobó, földharc stílusokkal szemben védtelenek. Hogy azokkal nem tud mit kezdeni. Más állóharc stílusok ellen jól védekezik. De a judosok, birkózók, BJJ-sek úgy vettem észre könnyen eltudják dobni őket ha eltudják kapni persze őket illetve a földön sem tudtak ellene már mit kezdeni.

Hirtelenjében ezek jutnak eszembe. Ha még volna más is kommentbem felteszem kérdésnek.



2016. máj. 31. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:

a videóra vett küzdelmek alapján más stílusok ellen inkább pont az jön le,hogy a leggyengébb pontja a védelem.

a horoggal és a csapottal semmit nem tudnak kezdeni,pedig ezek a leggyakoribb és legösztönösebb ütésfajták,ezért a védekezés gyakorlását pont ebből lenne érdemes felépíteni.

előre és hátra mozognak az oldalra helyett.

ha valaki hátra mozog,akkor ideális távban marad az előrejövő ellenfél ütéseihez.

ha ész nélkül tör előre ami a stílus legfőbb jellemzője,akkor keresztbe verhetik,vagy kilépnek oldalra és jön a horog ami ellen kevésbé gyakorlottak,vagy megdobják az előrejövő lendületét kihasználva.

a harmadik,hogy nem lábmunkával és elhajlással próbálnak védekezni,hanem kézzel elütögetéssel,ami legfeljebb stíluson belül működik.

az egyetlen erőssége ez a váratlan lehengerlő előre törés,ami egy önvédelmi helyzetben meglepheti a támadót és ebből adódóan akár működhet is,de ringben más ks ellen kevéske.

2016. jún. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A wing chun a helyes leírás ,szerintem csak azokban a helyekben lehet kicsit is megbízni ahol így van írva , az összes többi ving tsun/tzun nem alkalmasak semmire se , legtöbbször azzal magyarázzák , hogy ez továbbfejlesztett meg modern meg már van földharc is benne... ha wing chun-t akarsz tanulni ne ilyen helyeket válasz. (próbáltam párat BP-n elég szánalmasak voltak)

A stílus maga tele van jó védekező mozdulatokkal sokan nem tudják vagy tagadják de rengetek védekező technika ebből a stílusból ered, pl szűk helyen közelharcban szinte bárkit bedarál ha nincsenek korlátok mint egy versenyen és itt most nem a "titkos halálos technikákra gondolok" hanem egyszerűen a stílusban benne vannak ezek a dolgok ha elkell törni valamit ahoz úgy megvédd magad akkor megkell tenni és ebbe beletatozik az is ha fejre ütsz tenyérrel orra stb..a horgok felütésekre meg annyi , hogy az alapelv , hogy szűken tartsd a kezeidet így nem tudnak felütni mert a könyököd blokkolja ezeket ,egyébiránt meg azért tartják úgy a kezüket ahogy mert az adja meg , hogy melyik kezeddel mekkora területet védesz le.Rúgások ellen mondjuk szerintem nem olyan hatékony a védekezés vannak ere is mozdulatok de szerintem nem tartozik az erősségei közé , csípő vagy a főlé érkező rúgásokat lelehet védeni de a láb az gyenge pont. És igen ebből kifolyólag a földharc sem az erőssége , persze ha az edződ olyan és tanít valamit abból is esetleg más stílusból megmutatja az sosem hátrány, de alapvetően ha wing chun-t tanulsz ne akarj a földre kerülni. Am meg keress rá YT-on egy formagyakorlatra siu lim tao , lehet nem fog átjönni így de ezek az alapmozdulatok és védekezési formák amik benne vannak a stílusban. Jó helyet viszont nem tudok mondani , ahol én tanultam az sajnos megszűnt mert az edzőm külföldre ment.

2016. jún. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt hittem nem kapok már értelmes, hozzáértőtöl vlaszt
2016. jún. 1. 09:22
 4/5 anonim válasza:
53%
Abszolut semmi hatranya...ha eleget gyakorolsz, lazan kivedesz mindent. Foldharc pedig azert 'nincs' mert a Wing Chun egyik alapelve,hogy nem kerulsz foldre...de persze tanulhatsz foldharcot is egy masik kung fu iranyzatbol. A masik alapelv pedig a "vizelmelet". Ez azt jelenti, hogy nem engedsz be utest a testedre, az egyik kezed mindig ottvan. Ez azert szuper, mert paktikus, es lesz egyfajta 'kiallasod', biztonsag erzeted. En csakis ajanlani tudom a Wing Chun-t! Az pedig iranyzattol fugg hogy t-vel vagy w-vel irod! :) En imadom ezt a "sportot" es ajanlom MINDENKINEK! :d
2016. jún. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak hátrányai vannak.
2020. júl. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!