Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A kreatin monohidrát vizesít?...

A kreatin monohidrát vizesít? Illetve melyik suer vizesit a legjobban?

Figyelt kérdés

Creasyn-t szedek, de szédülök tőle, ha kaja előtt ha után szedem be.

Olvastam a 100% kreatin monohidrát után, igaz hogy vizesiti az izmokat?

És melyik keszitmeny vizesit a legjobban?



2016. jún. 2. 02:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Miért fogyasztasz olyat, amiről nem tudod, hogy micsoda? Úgy őszintén?
2016. jún. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ugy oszinten a creasyn az nem monohidrat. Tudom hogy micsoda az, es az edzesekhez szedem.

Kiprobalnam a monohidratot, azert kerdeze..

2016. jún. 2. 11:59
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha annyira tudnád, nem kérdeznéd, hogyna működik...
2016. jún. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Huuuu ember nalad nagy bajok vannak az ertelmezessel.
2016. jún. 2. 13:41
 5/15 anonim ***** válasza:

A kreatin úgy működik, hogy az izomsejteknél vizet köt meg. Nedves környezetben sokkal hatékonyabban végbe megy az anyagcsere folyamat. Könnyebben leadja a bomlásterméket és felveszi a tápanyagokat. Vagyis sokkal rövidebb időre van szüksége az izomnak a frissüléshez. Egészen rövid pihenők alatt is elegendő mértékben tud frisebbé válni, pihenni,frissülni az izom amikor a kretinnal nedves környezetet hozunk létre az izomsejteknél. Így működik.


Ha a kreatin nem vizesítené az izmot, az nem is hatna. Azt nem általános vizesedésnek fogod megélni, mert csak az izmokban hozza létre jó esetben ezt a hatást, amit duzzadtabbnak fogsz érezni és jóval robbanékonyabbá válik ezáltal. Sokkal később fárad el és rövidebb idő alatt képes pihenni.


A kreatin kb két hónapig hat nagyon durván, utána már csökken az a hatás ami az elején jelentkezett és nem tesz olyan hihetetlenül robbanékonnyá mint a legelején. Ilyenkor érdemes kihagyni legkevesebb kettő-három hónapot, de lehet többet is, és utána megint az újdonság erejével hat, vagyis nagyon megnyomja az erőnlétet.


A kreatin önmagában nem épít izmot. Ez tévhit, ha vaklaki ezt mondja. Vagyis valami keveset az is hozhat, ami a vizesedés stimulációjának a hatására fel jön, de ez a gyakorlatban nem sok. A kreatinnal rá kell dolgozni még többet, mint amit korábban szoktál, mert csak akkor jelentkezik a többlet edzéstől a többlet izom.


A kreatin csak annyit tesz, hogy amíg szeded addig jóval kisebb fáradással meg tudod csinálni azokat a gyakorlatokat jóval többször, ezáltal épül az izmod.


Ha nem használod ki ezt a többlet erőt a kreatin szedése alatt, akkor nem sokat ér, mert a kúra befejeztével az izmokban megkötött víz ki fog menni és csak az az izom marad, amit felépítettél a kreatin segítségével kisebb fáradással járó többlet munkával.


Ennyit illik tudni a hatásáról nagyjából.

2016. jún. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ment a like!

Még annyit, hogy szeretnék nagyobb darabb lenni, mert vékony vagyok. Mit szedjek, ami vizesít( nem ugy mint kreatin) es amitől növök egy kicsit?

2016. jún. 5. 00:01
 7/15 anonim ***** válasza:
Kaját...
2016. jún. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Táplálkozz rendesen és fehérjedúsan és dolgozz rá rendszeresen. Az alkat az adottság. Az izom és az edzettség ezen belül növelhető.


Ami még segíthet az edzéseket könnyíti, az a HMB.

Az annyiban különbözik a szedését illetően a kreatintól, hogy a kreatint beviszed és az felhalmozódik lassan a szervezetben és a szintje egy idő után éri el a szükséges szintet.


A HMB az a bevételt követő másfél órában éri el a keringésben a legmagasab koncentrációt, utána csökken és kb kettő és fél óra alatt csökken a felére a koncentrációja. Vagyis az ajánlott napi adagot érdemes elosztani az edzés időtartamára és végig könnyebbé teszi az edzést. igazából a zsírosabb embereknél a HMB segít zsírt égetni, de csak akkor ha nagyon keményen rádolgozik valaki és szinte sokkos terhelés éri az izmot közben. Egyébként mindenkinél könnyebbé teszi az edzést, de szerintem próbáld ki. nálam bevált. Ráadásul a HMB-nél nem kell kihagyni és pihenőt tartani, azt lehet rendszeresen szedni az edzésekhez, időben elosztva, hogy az adott időszakban végig hasson.


Azzal túl sok mást nem lehet és nem is érdemes tenni, ha vékony alkatú vagy, mint az izomra dolgozni és fehérjedúsan táplálkozni. A vékony emberek sokkal szívósabbak és kitartóbbak, főleg ha megfelelő edzettség is társul hozzá.

2016. jún. 5. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Értem!

De a HMB az égeti a zsírt. Vékony alkatú vagyok, akkor az mégjobban lefogyaszt?

2016. jún. 5. 14:01
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem a zsírtól kell erősnek kinézned, hanem a felrakott izom miatt. Sokan nagyon örülnének, ha nem kellene ezzel még külön foglalkozni. Akinek vékony a testalkata az egy adottság, amivel bármit csinálsz abból nagyjából arra jellemzően soha nem lesz túl zsíros kövér alkat. De nem is hiszem, hogy ez bárkinél cél lehet. A HMB mellesleg égeti is a zsírt, de a sport már önmagában is égeti a zsírt. Vagyis ha bármilyen sportot végzel, azzal növekszik az izom és csökkent a meglévő testzsírból valamennyit. A HMB ehhez még hozzá segít, ugyanúgy mint a sport önmagában is, ha nagyon keményen ráedzel. Az a nem sok testzsír csak a HMB-től nem fog lemenni. Ezért is ajánlják úgy zsírégetést a HMB-vel, hogy a sokkszerű izom munkával párosulva égeti jól a zsírt, de az ennyire intenzív izom munka már önmagában is égeti.

A HMB viszont a kreatinhoz hasonlóan könnyebbé teszi a gyakorlatok végzését. Viszont ez az edzést könnyítő hatás annyira a bevétel időpontja körüli időre tevődik, ha kihagyod a HMB pótlást, akkor már fogod érezni egy idő után, hogy nehezedik. viszont ha közben pótolod, akkor megint könnyebben megy a fizikai erőkifejtés egy idő után, mint ha frissebb lennél.


Itt nem csak a súlyemelés és az edzőtermi edzésekre kell gondolni, hanem pl a fél v. egész napot kitevő gyalogos vagy kerékpáros túra alakalmával is nagyon sokat jelent a HMB és a kreatin. (A HMB időben arányosan elosztva.)


Most a napokban kezdtem a BCAA-t szedni a fél-egy napos kerékpáros túráimhoz. Erről még nem tudok tapasztalatot mondani, de amit írnak róla, gyorsan felszívódó aminosavakat tartalmaz, amiből a fehérje össze áll. Az izom építő anyagát tartalmazza közvetlenül felvehető formában. Nem megy át emésztésen, hanem azonnal felszívódik és a keringésbe jut és ott beépülésre készen jut az izomhoz.

Azt bevéve olyan gyorsan hat (ahogy olvastam) szinte mint ha infúzióból kerülne a keringésbe és jelen lesznek a segítségével az izom építéséhez szükséges lényeges alkotó elemek azonnal felvehető formában, amire az izom épüléséhez szükség van. Majd hosszabb túrák alatt kitapasztalom mennyit segít ez közvetlenül érezhetően.


Még visszatérve a HMB-re, szerintem ne félj tőle mert könnyebbé teszi az edzés bármilyen formáját. A zsír égetés hatása főleg az nagyon intenzív izom munkával párosul, ahogy olvastam. Magamon is tapasztaltam, hogy az a 70 kilós súly nem nagyon megy lejjebb se följebb se. Kreatin nélkül 69 körül van és kreatinnal 71 körüli. Viszont a lábamról lement a vastagsága, inkább az izom a jellemzőbb rá. habár nem viszem túlzásba az edzésszerű túrákat. általában heti egyszer-kétszer megyek komolyabban.

2016. jún. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!