Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kellene rendesen edzeni?...

Hogy kellene rendesen edzeni? Le is szeretnék vele fogyni!

Figyelt kérdés

Reggel vagy este mennyek futni? Már 3 hete jó edzésben vagyok! Minden este futottam/futok! Valójában mikor lenne a legjobb a szervezetnek?

Enni azt mennyit? az biztos ha le akarok fogyni (185magas 95 kg) vagyis legalább 10 kilót minimum le kell adnom hogy normális legyen akkor reggel, délben, este kell ennem! De mennyit? Kenyeret szabad?


2010. ápr. 12. 00:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Igazából mindegy, hogy reggel vagy este mész futni, legtöbben este mennek mert akkor érnek rá és akkor kellemesebb. De semmi olyasmi nincsen, ami miatt kimondottan káros lenne reggel vagy este futni.


Arra, hogy mennyit kellene futnod, nem lehet egyértelmű választ adni, mert ez függ életkorodtól, felkészültségedtől, én azt mondom ha bírod fussál napi 1 órát, de ne minden nap, hetente hagyjál egy pihenőnapot.


Ami a kaját illeti, hát valóban jobb ha csak 3-szol eszel, ha ezt tudod tartani, és ebből a vacsora legyen a legkevesebb, és inkább 17-18 óra körül legyen, mint mondjuk 21 óra körül. Olyat ne csináljál, hogy ha eddig ettél kenyeret, mostantól majd nem eszel, felesleges, a kenyérről való lemondás nélkül is menni fog, ha kevesebbet eszel belőle. Olyat azért ne csináljál, hogy az ebéd mellé kenyeret eszel, meg a köret is legyen kevés, mert az az ami hizlal.

2010. ápr. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Értem kösz! Hát 16 éves vagyok! 3 hete futok szóval 1km-ről kezdtem és hetente 100al növeltem és most 1,3km-nél tartok! Simán le futom! Nem okoz gondot és az van hogy kevésnek érzem! Egyáltalán nem fáradok vele ki! De majd lassan! Akkor az vesé az olyan hogy reggeli az a legfontosabb és nem sokat

ebédre semmi kenyér, vacsora pedig megint kevés!

És egy pihenőnap!

2010. ápr. 12. 11:13
 3/26 anonim ***** válasza:

[link]


ezt olvasd el,ha akarsz valami eredményt

2010. ápr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Én minden nap megyek futni, hanem röpi edzésem van, vagy nem éppen parkourozunk haverral. Rendesen táplálkozom, de ezt nem azt jelenti, hogy diétázom. Megeszek mindent ami az utamba kerül, de semmit sem hízok. Ha 20 év alatt vagy, akkor 1 km az alap, hogy lekell tudni futni... Én 3 km-el kezdtem, majd kedvem szerint mostanába 4 és 6 km között futok. (van lépésszámláló mobilomon :D) 1 hónap telt el, mióta kezdtem futni
2010. ápr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
16 vagyok! Én 1km-el kezdtem és most 3 hét után tartok 1300nál! de nem km hanem méter!xD
2010. ápr. 12. 15:06
 6/26 anonim ***** válasza:

hát nem tudom.

én konditerembe elkezdtem csak egyszer futni és 4-5 kilométer alá nem is mentem. Nem is értem 1 meg 1,3al mit akarsz :D az körülbelül egyenlő a semmivel. de te tudod.

2010. ápr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Hát szerintem te lehetsz a lökött vagy a gép! A gép nem is biztos hogy pontos és ha gépen futsz az nem olyan mint ha a földön futnál! De egyáltalán minek olyan hülyeségekre költeni amit szinte nagy részét otthon is el tudod végezni! De most miért kevés egy km?
2010. ápr. 13. 21:22
 8/26 anonim ***** válasza:

hát ha a konditermi edzés hülyeség , akkor talán te vagy az. otthon fekvőtámaszozzak? soroljam fel mennyi sorozatot szériát és hogyan edzem meg az adott izomcsoportokat? hacsak nincs otthon egy konditermed akkor fölösleges pénzt b*szni bele. futópad meg van ott ezért használom edzés után. 1kmt még egy 10éves is lefut 10-15perc alatt. köztudott , hogy a zsírégetés minimum fél óra de legjobb 45perc után indul be , az-az addig nem igazán égettél zsírt. ha túl gyorsan futsz akkor az már kardio vagyis az izmodat bontod nem pedig zsírt. mivel a szíved túl nagy energiát fog felhasználni ezért a tested az izmodhoz fog nyúlni mivel "táplálóbb" mint a zsír.ha aerobozol - lassú futás , tempós kocogás - akkor fél óra , 45 perc után beindul a zsírbontás , mivel nem erölteted túl magad ezért nem izmot bontasz. zsírégetés = aerob , diéta. Kardio is fogyaszt , de ne lepődj meg ha kevesebb izmod lesz. Ebből következtetve az 45 perc alatt nekem a 4-5kilometer megvan. ne hallgass rám , hülyeséget beszélek , fuss 1 km-t , majd pár hét múlva olvasd ezt el megint és értékeld át.


Csak úgy megjegyzésképpen a nővérem aki 20éves nem mellesleg 154 centi , is 3kmel kezdte 2hete most 4.5 km a minimum. és lány.

2010. ápr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
De nem létezik! Nem ismerek olyan osztálytársat vagy barátot aki le bir egből annyit futni! De én kövér is vagyok gondolom én! Ugy nehezebb is! Amióta furok mindig mértem mennyi időbe tellett és 6perc alatt futottam le 1300-at! Tudom béna vgayok ne sorold az önbizalmam nulla! Utálom a pattanásos pofámat utálom hogy midnenki jobb nálam meg minden szar! De otttrohadjanak meg! Én csak élni szeretek és utálom hogy midnenki bénának néz! A ku***
2010. ápr. 14. 09:33
 10/26 anonim ***** válasza:

szerinted én miért kezdtem el edzeni ? :D

önbizalom stb. dettó mint neked.

csak sajna a kezem lesérült , már lassan 1,5 honapja no edzés.

Hidd el tudom , mit érzel. az oszttársaid meg fikák. Hidd el le lehet ennyit futni. sose próbáltam előtte futni.

2010. ápr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!