Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék, szükségem...

Fogyni szeretnék, szükségem lenne 1-2 tanácsra. Muszály ennem mert kell az energia a munkámhoz. Mit csináljak hogy fogyjak, de egyek is rendesen és energiám is legyen? A részletek lent. Kicsit komplikált.

Figyelt kérdés
22 éves vagyok,167cm és 77kg.Lenne kb 5-7kg feleslegem amit leszeretnék adni.A gond az.hogy szükségem van mindenféle ennivalóra,szimplán zöldségeket,salátát és gyümölcsöt nem tudok enni,mert napi 10 órát dolgozom fizikai munkakörben,szükségem van tápanyagra.1 hete 2-3 naponta kocogok,súlyzózom.Nem eszem annyit mint régen,de most is eszek mindenből,csak nem annyit mint régen.Édességek,cukros löttyöket nem.Ez elég szerintetek vagy van valami egyébb tipp?A hülyeségek nem érdekelnek.
2011. szept. 13. 23:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, mert hasonló 'adottságokkal' rendelkezem, és eddig bármit tettem, csak felfele jöttek a kilók... Még akkor is, ha minimalizáltam az étel mennyiségét...
2011. szept. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez elég-e? Ha fogysz,akkor elég. Ha nem fogsz, akkor nem elég.


A leírtak alapján senki nem fogja tudni megmondani, pontosan hány kalóriára van szükséged naponta. Mivel fizikai munkát végzel, kezdj 2500-zal. Egyél naponta ennyit! Nézd meg egy hét után, fogytál-e. Ha igen, akkor minden rendben, ha nem, akkor vidd lejjebb, mondjuk 2200-ra. 1500 alá semmiképpen ne menj!


Ha sehogy sem indul be a fogyás, vizsgáltasd ki magad!

2011. szept. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
30 kg-t fogytam egy kicsivel több, mint 7 hónap alatt. Ettem rendesen, és egyáltalán nem éheztem. Az egész annyiból áll, hogy előveszel egy kalória táblázatot és figyeled, hogy hány kCal-t eszel meg. Utánakeresek, hogy egy felnőtt férfinek/nőnek hány kalóriára van szüksége naponta, és ahhoz méred. Te határozod meg, hogy mikor mit eszel, és mennyit. A gyümölcsökben és zöldségfélékben kevesebb kalória van. Úgy nézd, hogy a szervezetednek mindenből szüksége van. Csak számolni kell, és minden nap ugyanannyit enni. Még kevesebbet se! Tartsd ehhez magad, és megőrzöd az egészséged, fogysz is, és nem leszel éhes!
2011. szept. 14. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

előző vagyok:

úgy tudom a férfiaknak napi 2000 kCal-ra van szükségük. Pl. 10 dkg barackban pedig 40 kCal, rápában 35 kCal, egy tányér leves kb. 200 kCal, 10 dkg kenyér 333 kCal, stb.

2011. szept. 14. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"úgy tudom a férfiaknak napi 2000 kCal-ra " rosszul tudod - egy átlag, nem túl sokat sportoló nő napi energiaszükséglete ennyi


egyébként függ az életkortól, magasságtól, testtömegtől, fizikai aktivitástól és a testzsírszázaléktól ill a test izomtömegétől is.... [link]

2011. szept. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!