Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősportolók mi a véleményet...

Küzdősportolók mi a véleményetek erről a jelenségről? Ti találkoztok ezzel?

Figyelt kérdés

Már egy pár éve mindig találkozom ezzel a jelenséggel, ami főként abból áll, hogy 16-22 éves kor közötti srácok még el sem döntötték, hogy milyen küzdősportot akarnak csinálni, viszont azonnal versenyezni akarnak meg olimpiát nyerni és megélni belőle.

Mikor mondom, hogy ez a lehetőség már valószínűleg elment akkor egyszerűen nem fogják fel.

Azt sem értik meg, hogy nem ők lesznek a középpontban edzésen, sőt az egójukat kalapáccsal fogják szétverni. Lesznek fiatalabbak, idősebbek, könnyebb súlyúak akik rommá fogják verni őket az első évben és az edző sem rájuk fog koncentrálni főleg.

Utolsóként még azt sem értik, hogy ha itt veszítesz az nem olyan, mint egy futóversenyen, hogy utolsóként célba érsz, hanem konkrétan fizikailag összevernek, ami elég nagy kudarcélmény (és nem játék).

Itt GYK-n is sok hasonló kaliberű "érdeklődő" van a kérdések alapján.



2016. jún. 12. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
én sose sportoltam, de te se
2016. jún. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt (is) szeretem a BJJ-ben, hogy az első edzés után az ilyen kis csírák a terem környékére sem jönnek vissza.
2016. jún. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnos. Mindenki könnyű, gyorsan járható utat akar. Minél hamarabb magasabb fokozatot. A cafrangos címeket többre is tartják, mint magát a bunyót, egy discoban azzal fel lehet vágni.
2016. jún. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Honvéd:


Én ezeknek a srácoknak az MMA-t ajánlom, pár hónap után már versenyezhetnek is benne nulla küzdősport múlttal.

Meg úgyis minden hétvégén van egy "világverseny" ketrecharcból valamelyik kisvárosban. :D

2016. jún. 13. 14:05
 5/10 anonim ***** válasza:
én oktatok k1et illetve mmat, mint segédedző, 16 év alatt, illetve küzdősport múlt nélkül senkit nem engedünk edzeni. Ugyanide hozzánk eljöhetnek thai boxra vagy bjjre, esetleg kempo jitsura. Ott másfél 2 év és jöhet edzeni majd fél év után versenyezni mma szabályrendszerben.
2016. jún. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Honvéd üdítő a példád, talán csak Dietz Gusztávtól hallottam hasonlókat (riportban). De szerintem ez a hozzáállás a kivétel.


Amiket inkább látok, az az amit említettem előző válaszomban.

A regionális újság is attól visszhangzik ,hogy éremeső MMA-ban, egy olyan edzőtől, aki bukfencezni sem tud (!) és nem azért mert mondjuk 130 kilós nehézsúlyú.

Egyik ismerősöm csak hobbiként lejárt két hónapja és már benevezték a kecskeméti MMA-világbajnokságra (?) a tudta nélkül.


Egyébként Honvéd érdekelne a hosszabb véleményed a hazai MMA-ról, hogy hogyan látod.


Mert én úgy látom, hogy széttöredezett az egész, mindenki a saját szemétdombján a király, próbálják szélesíteni a tábort, ami érthető, de nem ilyen felhígítós módszerekkel kéne.

Vagy pl. a riportok 90%-ban ha kérdeznek egy bennfentest, hogy mi az az MMA nem bírja elmondani érthetően: "ez a vale tudóból jön, ez mikszett morsz arsz, ez ketrecharc, ez no holds barred küzdelem... ahelyett, hogy ennyit mondana: "ez a leginkább engedő jellegű szabályrendszer, lehet benne ütni, rúgni, vannak benne földrevitelek és földharc is". Már érthetőbb lenne egy laikusnak.

2016. jún. 13. 17:54
 7/10 anonim ***** válasza:

Itthon nagyon gyerekcipőben jár az mma. Én még mindig szabályrendszerként tekintek rá. Össze kell rakni, thai boxból, bjjből, judoból/birkóból.

Az mma edzés már csak azért kell, hogy simán menjen az ötvözés. MixedMartialArts.

Csak jobban lehet csajozni az mmaval mint a boxal. Ezért mindenki mmazni akar. Az edzőnek meg mindegy, csak fizesse az edzés meg mevezés díjakat.

2016. jún. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
meg az a kedvencem amikor a gyerek azt hiszi hogy őt senki nem bírja elverni, majd bent koppan.
2016. jún. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nekem nincsen semmilyen küzdősportos múltam, nem kívánok versenyezni, de ettől függetlenül komolyan szeretnék thai boxolni akkor nem vesznek komolyan az edzéseken? Értem ezalatt, az edző nem úgy foglalkozik majd velem?
2016. aug. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha mindenedzésen ott vagy és lelkiismeretesen edzel, akkor igen !
2016. aug. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!