Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futnék, de nagyon rossz...

Futnék, de nagyon rossz edzésben vagyok. Tippek, módszerek?

Figyelt kérdés

Szeretnék egészséges és fitt lenni, és futással szeretném elkezdeni a sportolást. Vettem futócipőt, futónadrágot meg minden. A lelkesedés megvan, viszont annyira nem mozogtam az elmúlt két évben, hogy néhány percnél tovább nem igazán bírom.

Hirtelen hagytam abba a sportolást, hét évig versenyszerűen úsztam ezelőtt, elég eredményesen, viszont nem szerettem csinálni, az utolsó két évet már csak rám erőltették. Természetesen eszem ágában sincs visszamenni úszni, mert nem véletlenül hagytam abba (sokaknak ez volt a "tanácsa".)

Van valami tippetek, módszeretek a futáshoz? A levegővétellel van még gondom, ugyanis betartom én ezt az 'orron ki, szájon be' módszert, így is gyorsan kifulladok. Előre is köszönöm a válaszokat:)



2016. jún. 19. 10:02
 1/3 anonim válasza:
Melegíts be jól, és először nagyon kicsi távval kezdd! :) Utánna hétről-hétre emelheted! Sok sikert!
2016. jún. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Először ne egy gyorsabb tempójú futást válassz,hanem egy tipikus nyugdíja tempót (tudod az a sétálós).Ne távot mérj,hanem időt...egy nap kétszer fuss,a következő képpen:

Az első héten,csak 5perc futás 2 perc séta,megint 5,majd szintén kettő

2. hét 5x1+5x1

3.hét 5x1+5x1+5x1

4 hét 10 perc folyamatos

5 hét 10x1+10x1

Egyenlőre ennyi elég,lassan fogsz haladni,de a végére már egy órát is lazán lefutsz...

x1 a pihenés percet jelenti...

2016. jún. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget:)
2016. jún. 19. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!