Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el futni?

Hogyan kezdjek el futni?

Figyelt kérdés

Szeretném az állóképességemet növelni, emellett szeretnék zsírt égetni. Jelen pillanatban a 160-as magasságom mellé 50 kg vagyok, azaz normál testalkatú.

A probléma az, hogy kb 100 méter után lihegek... egyáltalán nem sportolok és mozgok semmit, csak néha sétálok. Valamikor 2 hétig kb semmit, de valamikor pedig 1 nap megteszek 10 km-et is akár.


Hogyan álljak neki, milyen temopóban és számít-e az, hogy melyik napszakban? Hány fokban érdemes futni? Milyen ruhát javasoltok?

A cél: akár a maraton


Köszönöm!



2016. júl. 4. 22:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Vannak a neten klassz edzéstervek kifejezetten kezdőknek. Ez jó mert intervall edzés így az állóképességed nő. Aztán szépen hosszabb kocogás majd futás. Én is igy kezdzem aztán napi két edzésre szét van osztva 16kili. És lihegés nélkül boldogan futom végig.


Pl ez nem olyan rossz

[link]

2016. júl. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

[link]

Én is lihegtem 100 méter után, de végig csináltam második nekifutásra ezt az edzéstervet. Tapasztalatból mondom, hogy hasznos és megcsinálható.

Felszerelés: futócipő amit a lábadhoz veszel. Keress rá a pronáló, szupináló láb kifejezésre és úgy vegyél cipőt.

Ruhához így nyáron kb mindegy, de egy tech,póló ha más nem NAGYON komfortossá teszi a dolgot mondjuk pamuthoz képest. Hűvösebb időben meg főleg, mert nem hazáig fogsz az izzadtságban állni.

2016. júl. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi hasznos segítségeket! :)

Menj a "hasznos"!

2016. júl. 5. 00:38
 4/13 A kérdező kommentje:
ment
2016. júl. 5. 00:38
 5/13 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy szupináló talptípusom van. Na most nekem olyan cipőt kell vennem, vagy az a cipő pont azoknak javasolt, akiknek befelé dől a lábuk és inkább szupináló hatást szeretnének elérni?
2016. júl. 5. 13:22
 6/13 anonim ***** válasza:
Olyan cipőt kell venned amilyen a lábad. Ha jól tudom akkor a cipő úgy van gyártva, hogy kicsit erősebb a jobban terhelt oldalon.
2016. júl. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem. Valaki tudna ajánlani szupináló cipőt ajánlani nem horribilis áron? Vagy hol lehet kapni jó áron?
2016. júl. 6. 11:30
 8/13 A kérdező kommentje:

Aki ezt a programot végig csinálta, annak hogyan tovább?


[link]


Mit csinált, hogy formában maradjon?

2016. júl. 6. 19:08
 9/13 anonim ***** válasza:
Én futottam utána is heti 3 alkalommal a 4-5km-t, illetve bringáztam 35km-t. Most a meleg miatt kicsit szüneteltetem. Ha meg távot szeretnél növelni van az oldalukon 10km-es edzésterv is.
2016. júl. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :-)
2016. júl. 6. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!