Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősporttól (aikido) lehet...

Bori1107 kérdése:

Küzdősporttól (aikido) lehet fogyni?

Figyelt kérdés
A közeljövőben aikidózni fogok, és amikor utána olvastam láttam, hogy a sport izmot erősít, és rengeteg jótékony hatása van. Amire én lennék kíváncsi, azt azonban sehol nem találtam. Ha elkezdem a sportot, fogok tőle fogyni? Vagy fogyni nem, csak erősödni? Aki űzi ezt vagy valami hasonlót, rátok hogyan hatott?

2016. júl. 20. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Az aikido önmagában nem elég, nézd meg hány kalóriát éget másfél óra aikido és azzal annyi kalóriát veszítesz.

Az, hogy fogyás fog-e történni az étrenden fog múlni.

Ha nincs étrend azon amit eszel.

2016. júl. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fogyni csak és kizárólag akkor fogsz, ha több kalóriát égetsz el egy nap, mint amennyit leadsz. Az aikido (ami egyébként harcművészet, nem küzdősport) edzések viszont, nem arról híresek, hogy húde meghajtanák az embert. Magas szinten űzve egy jó önvédelem lehet, de arra teljesen haszontalan, amit te szeretnél.


Ha fogyni akarsz, akkor rakd rendbe az étrendedet, ezzel rengeteg szakember foglalkozik, de egy csomó netes oldal leírja, INGYEN, hogy hogyan tudsz magadnak egy fehérjedús és egészséges étrendet összerakni. E mellé, vegyél olyan kardió mozgásokat, amik kifejezetten jól égetik a kalóriát. Ilyen például a futás, vagy ami kicsit izületkímélőbb, de közel ugyanolyan hatékony, a biciklizés vagy az úszás.

2016. júl. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Minden sportnál ahogy fejlődsz előbb utóbb elválasztódik az erősítés és a kardió része. Ha az aikido-t tekintjük erősítésnek (nem ismerem annyira) akkor mellé kell egy aerob mozgás is, pl. futás, bicikli, úszás(legjobb).


És nyilván a táplálkozás teszi a pontot az i-re. :)

2016. júl. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt nem lehet kiszámolni, hogy másfélóra aikido mennyi kalóriát éget el, mert minden edzés más :)


mindenesetre, valami küzdősportal mindenképpen jobban járnál. Pl ökölvívás, vagy thai box, bármi olyan ahol rendesen tartanak erőnléti edzéseket. Azzal már nagyon szépen lehet alakot formálni.

2016. júl. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyságrendileg ki lehet számolni, hogy legyen az a legszélsőségesebb aikodio edzés, akkor ugyanannyi időt futással töltve mekkora a kalóriaégetés különbsége.
2016. júl. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 aikiboxer ***** válasza:
58%

Kifejezetten nem fogsz tőle fogyni, esetleg majd ha haladó leszel és ezerrel pörgeted magad. De az aikidoban többnyire sok a duma, valamint a bonyolult technikák gyakorolgatása illetve a párod bénázása, így tényleg csak nagyon haladó szinten nevezhető kardio edzésnek. Megnézed az aikidosokat, sok a túlsúlyos, és ez nem is változik évek alatt sem.


Na de ne aggódj, aikidózni úgysincs sok értelme szerintem box nélkül, úgyhogy nézz mellé egy box-, thai-box edzést és majd ott leégeted a felesleget. :))

2016. júl. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat :) bár nem az a célom, hogy fogyjak aikidoval, csak kíváncsi voltam, hogy lehet-e tőle. Az étrendemmel nincs is baj, az már régebb óta helyre van téve, csak a sport hiányzik rendszeresen a napirendemből. Mindenesetre remélem, hogy az edzések kedvet adnak a más sportok (ahogy írtátok pl futás) folyamatos 'alkalmazásához' és azzal tudom magam formában tartani :) még egyszer köszi!
2016. aug. 1. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!