Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futócipő feltétlen ajánlott a...

Futócipő feltétlen ajánlott a hobbi szintű futáshoz?

Figyelt kérdés
Beszélgettünk egy ismerősömmel, hogy milyen sportokat végez mostanában és elő jött, hogy járok futni. Mikor kérdezte, hogy miben szoktam futni mondtam neki egy kínai teremcipőben és ekkor mondta mekkora hülye vagyok. Heti 5 alkalommal futok 2-4km között egyenlőre. Ezt a későbbiekben szeretném a duplájára felvinni. Szóval durván heti szinten 40-50km között futnák. Ehhez feltétlen szükséges egy futócipő vagy elég egy márkásabb sportcipő/talpbetét? Mellesleg nem fáj a lábam a teremcipőben sem, és betonon futok egyenlőre csak! Viszont ha dupláznám a távot már lenne benne földes út is.

2016. júl. 21. 16:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Kell, ha nem akarod, hogy szepen sorban tonkremenjen a bokad, a terded, a csipod, a derekad... a beton a legrosszabb!!! Mindenkeppen szerezz be egy futocipot, nem kell a legdragabbat venni es altalaban sokaig birjak. A futast is tovabb birod, sokkal jobb elmeny benne. Nagyon megterhelo igy most az izuleteidnek, eleg kinzo fajdalmakkal kell szembenezned a kessobbiekben, ha nem valtoztatsz.
2016. júl. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A kínai teremcipő tényleg nem a legjobb futáshoz, és a panaszok nem feltétlenül rögtön jelentkeznek. Ha ennyit futsz és mégtöbbet tervezel, akkor mindenképp ajánlatos egy jó futócipő.
2016. júl. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ma voltam bent nézni futócipőt de 22-nél kezdődtek az árak, és 16 évesen elég nehéz ennyit kipengetni csak úgy. Mellesleg lassan egy éve futok már ilyen cipőben.
2016. júl. 21. 16:38
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
Akkor kérd azt ajándékba. 16 évesen sokmindent röhögve elvisel a szervezeted, aztán 30 évesen már fájdalomcsillapítókon élhetsz, mert tönkrevágtad az ízületeidet.
2016. júl. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%

Van egy ember, pár napja néztem a discoveryn az minden nap lefutja a maratont egy rohadt saruban, amit saját maga készített. Sok baja nincsen. A fickó full kezdetlegesen él mint az őskorban, mindent saját maga csinál és a hadseregnél segít kiképezni a felderítőket. Elég durva.

Alapvetően javasolt egy jobb minőségű futócipő, pláne ha betonon futsz. De látod, mindig vannak ellenpéldák.

2016. júl. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Rossz helyen voltál 'bent'. Decathlonban jóval 10 alatt kapsz Kalenji futócipőket. Hobbisportolóknak bőven elég, és jóval jobb mint egy kínai teremcipő.
2016. júl. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Igen, a futócipő mindenképpen ajánlott. Persze, manapság divat a minimál (akár mezítláb) futás, de az emberek nagyobb részének sajnos nincs olyan szerencsés alkata, hogy ezt bírja, másrészt akik ezt tolják ők pont nem a kezdők, hanem olyanok, akiknek kellően megerősödött már a lábuk (nem csak az izomzat, de az inak az izületek), valamint mostanában a sok sérülés miatt már messze nem olyan népszerű, mint volt 1.5 éve a minimál vonal.



A kalenji és egyéb 10k-s cipők (hiában van ráírva, hogy nike, egy dart is vacak) inkább hobbi kocogóknak valóak, 2-4km, nem túl intenzív futáshoz nem rosszak, de ahogy emeled a távod úgy érdemesebb elgondolkozni egy jobb cipőn.


Persze, nekem is van ismerősöm, aki maratont fut olyan cipőben, amiben más egy szigetkörbe is belesérülne, de sajnos ezt előre nem lehet tudni, hogy milyen alkat vagy, és magamat is beleértve találkoztam már nem egy futóval, aki hosszasan küzdött a nem megfelelő cipő miatt bekövetkező sérülésekkel, amikből néha drágább kijönni, mint venni eleve egy jó cipőt.

2016. júl. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Alacsony árkategóriás Kalenji cipőben futok naponta 15-20 kilométereket. Néha többet. Nem tudom, hogy az előző válaszoló milyen cipőt próbált Kalenji néven, de én több pozitív visszajelzésről tudok ezeknél a cipőknél, mint negatívról. És a Decathlon-os visszajelzések (a honlapjukon adott terméknél) is azt mutatják, hogy nem olyan rosszak azért ezek a cipők. Kezdő futónak nem érdemes 50.000 forintos Nike cipővel kezdeni. Ha nem jön be, akkor persze lehet próbálkozni egy drágábbal. De érdemes először egy olcsóbb minőségi cipőt venni.
2016. júl. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%

#8as: én meg túléltem egyszer egy 160km-nél történt balesetet, nyugodtan ütközzetek ti is 160-al, senkinek semmi baja nem lesz tőle...


Btw, mint elmondtam elég sok futót ismerek, nem csak a saját tapasztalatom írom, sőt olyat is ismerek, aki UB-t futott párosban olyan cipőben sérülésmentesen, ami egyébként még a saját elmondása szerint is alkalmatlan volt rá (egy olcsó, eléggé leharcolt terepfutóban).


Ettől függetlenül a 10k-s cipők nem túl jók, főleg egy kezdőnek, akinek ahogy írtam sem az izületei nincsenek még a terheléshez szokva, sem pedig a futóstílusa nem ideális (trappol, keményen sarokra érkezik, etc).


Amúgy ha napi 15-20km-eket futsz, akkor egy eredménylistát pattinthatnál valahonnan, bár gondolom most gyorsan ki fog derülni, hogy te csak maganak futsz szerelmből napi 2 órákat (én egyébként naponta egy maratont futok, szóval nekem van igazam)



Jah, és 50k-s nike futócipő nem nagyon van, ha nem ismered a piacot ne szólj!

2016. júl. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező: egyet ne felejts el! Itt a GYK-n bárki adhat neked jó tanácsokat, de ha a végén mégis neked kell majd ortopéd orvoshoz járni, akkor az itteni tippet osztók egyike sem fog elkísérni.


A döntés persze a tied, ahogy a $ és a tested is. Innentől tőled függ, hogy kinek, és mit hiszel el, és az, hogy mennyire ismered a tested, hogy azok közé tartozol akinek szinte mindegy, hogy miben futnak, vagy sem.

2016. júl. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!