Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kell a heti legalább 1 nap...

Kell a heti legalább 1 nap pihenő, ha minden nap edzek?

Figyelt kérdés
Ált. minden nap edzek, van hogy kétszer is. Kellene kihagynom napokat? Mennyi lenne jó és főleg miért? (mi van akkor ha nem pihenek?)
2010. ápr. 17. 01:36
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

heti 3x edzél, minden másnap pihené, és egyszer 2 nap is.


ha te bírsz naponta többször edzeni akkor amit te csinálsz az nem edzés, hanem "pinalegyezés". Persze így is lehet, csak fejlődni nem fogsz úgy mintha rendesen edzenél. És azért kell a pihenőnap hogy legyen idő regenerálódni. Pl egy lábedzés után gyakorlatilag 1 hétig járni alig tudsz. Kíváncsi vagyok hogy edzenéd meg másnap a lábad.. :D

2010. ápr. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát igen.

:D

2010. ápr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy ez milyen edzés, kérdező!

Ha normális (labdajátékok, atlétika,úszás, stb), és nem testépítős, akkor lehet mindennap edzeni.


Az edzőtáborok is erről szólnak, hogy 6-9 napig naponta 3x edzünk. Futás, erősítő gyakorlatok, technikai gyakorlatok.


A heti 4-5 edzés +verseny pont ideális egy átlag(hobbi)sportolónak.


Egyébként ja, a regenerálás miatt kell pihenned, ha túledzed az izmot, megállsz a fejlődésben, a teljesítményed is kezd visszaesni, és ebből kimászni hetekig tart...

2010. ápr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Edzőtáborba (röpi) mi napi 2x edzettünk egyik inkább erőnléti másik meg teknikai. Illetve az étterem ahova mentünk kajálni délbe és este az is minimum 4 km-re volt oda. (na meg vissza még annyi) 7 nap volt a tábor. mire visszajöttem kisujjal vittem az útizsákom, mikor amikor mentünk alig bírtam el.
2010. ápr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem a kérdező konditermi edzésre gondolt
2010. ápr. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

spinracingre (spinningre) járok minden nap és mellette kétszer táncolok hetente. nem akarok igazából izmokat növeszteni. először nagyon fájt mindenem spinning után de mostmár szinte meg se érzem. Két spinning között eltelik általában 24 óra kb.


a táncnál csak a bemelegítés megeröltető kicsit, bemelegítéskor több száz felülést csinálunk, de nem hiszem, hogy ez pl befolyással lenne a spinningre.


egyébként annyira nem könnyű a spinracing, hogy 'pinalegyezésnek' hívjam, de ajánlom a kétkedőknek, hogy próbálják ki, jó sport! :)


Köszönöm az eddigi válaszokat és ha van még valakinek hozzászólnivalója, várom!

2010. ápr. 18. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!