Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdő futóknak tippek, ötletek?

Kezdő futóknak tippek, ötletek?

Figyelt kérdés
A jövő héten szeretnék elkezdeni futni, mert tudom, hogy az elég egészséges, és fittebbé szeretnék válni (nem fogyni, a súlyommal nincs gond). Az a bajom, hogy a szervezetem ezt annyira nem bírja, így ha sulikört is kellett futni mindig csak sétáltam kb. Az a baj, hogy nehezen kapok ilyenkor levegőt és szúr a mellkasom, néha még a lábam is. Mivel lehetne elviselhetőbbé tenni?

2016. júl. 31. 18:20
 1/5 anonim válasza:
Én utálok futni. :D De próbáld ki azt, hogy futsz egy ideig, utána sétálsz. Fokozatosan növeld a futási időt, a sétát meg csökkentsd. Jó edzést! :)
2016. júl. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 zozo1024 válasza:
Az előző válaszoló jól írja. Tűzz ki magadnak valamennyi távot, és amíg bírod fuss, aztán a maradékot sétáld. Ezt ismételgesd, és egyszercsak az egész menni fog futva. Én azt tapasztaltam, hogy a hosszabb távú, lassab futásnál 90%-ban az akaraterő számít.
2016. júl. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fiú vagy lány? Kicsit számít az is.

Amúgy én versenyszeruen futok, néhány tippet tudok adni

1. Szabályozd a légzésed,azert szúrodik be a levegőd mindig

2. Kevéssel kezd, ha tényleg nem annyira bírod még akkor eleinte fuss pár percet nagyon(mondom NAGYON) lassan, kb mintha sétálnal,de mégis futsz, pihenj pár percet, aztán ismételd meg, és nyilván majd egyre többet fuss ahogy érzed hogy már jobban bírod, elég hetente mondjuk 2x futni eleinte

3. NE! Sarkon fuss, ez tipikus kezdő hiba, nem egyszerű megszokni, de eleinte próbálj telitalpon futni (később már labujj parnakon, de az már haladó szint)

4. Egy kis fájdalmat viselj el néha, az is jelzi hogy dolgozik a tested

Privátban nyugodtan kerdezhetsz barmit, most így hirtelen ezek jutnak eszembe, kezdőknek ez elég

De keress rá neten is akár, elég sok oldal foglalkozik ilyenekkel :)

Remélem segít valamit, de nyugodtan kérdezhetsz bármikor

2016. júl. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézz ki egy edzéstervet, rengeteg van és általában minden kezdő edzésterv első lépései az "x" perc séta aztán 1perc futás 1perc séta 5x,7x, stb. aztán ismét "x" perc séta.

A helyes érkezés egyértelműen a talppárnáknál van, de egy kezdő sosem fog oda érkezni.

Nincs megfelelő izomzat, súly, sebesség. Ilyen esetben kényelmesebb és kevésbé megterhelő sarokra érkezni és ahogy az illető fejlődik fokozatosan átállni teli talpra majd talppárnára. 5-8km/h-nál párnára érkezni maga a pokol,míg 13-15-nél már teljesen természetes.

2016. aug. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szívesen várok még több tippet, ha akad valakinek. 19/l :)
2016. aug. 1. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!