Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot ajánlanáto...

Milyen küzdősportot ajánlanátok nekem? Mit lenne érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok 184cm magas és 110kg (most a nyáron fogytam 12kg-t és ezt továbbra is folytatni fogom)leginkább azért szeretnék valamit elkezdeni mert ha bármi van tudjam megvédeni magam plusz a legutóbbi bulin ahol voltam 2 feketebőrű egyén (kb 18-20 évesek lehettek) majdnem azon a szinten voltak hogy megerőszakolnak egy lányt legszívesebben meglehetett volna őket csapni de mivel nem értek semmihez és a számmal nem tudom elintézni őket hagytam a fenébe... válaszokat előre is köszönöm

2016. aug. 6. 22:38
 1/3 aikiboxer ***** válasza:
Bármit érdemes elkezdeni, ahova járni is fogsz; és elkerülni, ahova viszont nem fogsz. A harc alapja az ökölharc, így egy puhakesztyűs/fogvédős stílussal (box, kick box, thai box, savate) nem nyúlsz mellé. Ha egyből önvédelmi stílussal akarsz kezdeni (defendo, krav maga), akkor eleve csak olyan helyre menj, ahol van az edzésen nagykesztyűs sparring (kesztyűzés); de jobb lenne először inkább egy kis box. Nagyon jó stílus az Eskrima is, ez Fülöp-szigeteki harcművészet, és abban különbözik a többitől, hogy ez először fegyvereket (rövid bot, kés) tanít, de van box része is.
2016. aug. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Eskrima!
2016. aug. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

És mennyi az esélye, hogy belefut egy eskrima-oktatóba?


Ahogy látom, van Debrecenben és közvetlen környékén néhány alkalom (1, vagy 2 edző?), meg Pesten 2, Pécsen 1.


Ha önvédelemre kell, akkor valamilyen önvédelmi rendszert tanulj, ha sportolni akarsz, akkor pedig tényleg küzdősport legyen! És itt most nem arra gondolok, hogy a közvetlen motivációd annak a szegény lánynak az esete, hanem hogy te magad tényleg mire akarsz jutni azzal, hogy küzdeni tanulsz.

2016. nov. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!