Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fenekező módszerrel, milyen...

Fenekező módszerrel, milyen bottal, illetve szerelékkel kell horgászni?

Figyelt kérdés

Lényegében pontyok érdekelnének, ha nem is kapitális példányok, de szép nagyok, de persze azért más halak is kaphatnak. Csak tavas horgászatról lenne szó.

Feeder botot érdemes venni, vagy jó a sima teleszkópos bot is? Használtok dobóelőkét fonott zsinórból, vagy sem?

Nagyon megköszönném, ha a szereléseteket és annak előnyeit/hátrányait leírnátok.

Köszönöm szépen.



2016. szept. 4. 16:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Jó a sima pár ezer forintos fenekező. Olyan 3 méteres legyen, minimum 80-100 grammot tudjál vele dobni, de ha többet az sem baj. Én a teleszkópost szeretem, mert könnyű szállítani. Orsónak valami 40-50-es méretű, opcionális lehet rá a nyeletőfék, de nem muszáj. Zsinórból 0,25-0,30-as. Előke lehet vékonyabb, de ne nagyon.A horog az ólomtól vagy etetőkosártól kb. 10cm-re legyen. Dobóelőke nem fog kelleni.

Én simán csúszóra fűzök egy bordázott, gubancgátlós etetőkosarat, alá gumigyöngy, hogy ne verje szét a kötést és jön az előke. Horogból nem kell nagy, de vastag húsú legyen, mert így nem okoz akkora sérülést a halnak. A csalit fűzni szoktam, lehet venni gumielőkét is, amit a horogra akasztasz és arra felfűzöd a kukoricaszemeket vagy bojlit, pelletet.

Kb. ennyi.

2016. okt. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy fenekező legyen? Én a magam részéről a feltolós szereléket preferálom. Annál, ha csak ránéz a hal a csalira, már az is meglátszik az úszón. A fenekezőn az előzetes kóstolgatásokból semmit sem észlelsz, csak amikor elindul a csalival.
2016. okt. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!