Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Paprika spray kutyatámadás ellen?

Paprika spray kutyatámadás ellen?

Figyelt kérdés
Nemrég futás közben messziről nekem szaladt, rám támadt és megharapott egy nagytestű kutya, a gazdája is alig tudta megfékezni, aki úgy futott a kedvence után. Elég komoly sérüléseim lettek a harapásoktól. A futást nem szeretném abbahagyni, viszont arra gondoltam, hogy ezentúl hordani fogok magammal paprika spray-t, hogy ilyen esetben meg tudjam védeni magam. Nem szeretnék egy kutyának sem maradandó sérülést okozni, a paprika spray-t szabad kutyára fújni?

2016. szept. 26. 18:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Engem múltkor harapott meg egy puli, pedig csak annyit csináltam, hogy elsétáltam a nyitott kapu előtt.

Nem számítottam rá, hogy nekem ugrik a semmiből.


Nem volt nálam paprikaspray, pedig általában magamnál hordom.

Elvileg a kedves embertársaim miatt szokott nálam lenni, de megfogadtam, hogy legközelebb használom ha kell kutya ellen is.


Nem fog belehalni a kutya, kicsit szenvedni fog, de legalább nem fog megharapni.

(Szeretem az állatokat, de nem akarom magam még egyszer megharaptatni.)

2016. szept. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Könnygáz spray jobb azzal nem kell célozni, nagyobb a terítése.
2016. szept. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2-es válaszoló , a CS és más könnygáz nem hat kutyára , a paprika igen és részegre herbálos szipus tetvekre is .
2016. szept. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

Nehezen tudom elképzelni, hogy a könygáz ne hatna kutyára, a mienket lefújták vele 1* azóta nyüszítve menekül ha csak a wc sray hangját meghallja...

Paprikasprével viszont egyáltalán nem biztos, hogy szemen találod a feléd robanó kutyát... cs vel meg ha balfax vagy, akkor te is kifekszel...

Szó al egyszerűbb lenne megtanulnod a kutyák testbeszédét és megfelelően reagálni rá.

2016. szept. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Arra, hogyan lehet helyesen reagálni, hogy vki négy nagytestű kutyáját sétáltatja póráz nélkül jóval messzebb tőlem, tehát nem közvetlenül mellettük futottam el(ráadásul ha közvetlenül kutyák mellett haladok el mindig gyaloglásra váltok), majd az egyik kutya messziről utánam szaladt, hátulról megtámadott és elkezdte harapni a combomat, karomat? Miközben próbáltam szabadulni a harapásától, nem igazán volt időm Cesar Millant játszani.
2016. szept. 26. 23:03
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
2016. szept. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
4-es válaszoló : kutya és medveriasztók bors és paprika hatóanyagúak és rögtön csípnek . CS gáz emberek ellen se minden esetben használ , másrészt honnan tudod hogy könnygázt kapott ?
2016. szept. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. okt. 1. 19:01
 9/11 anonim válasza:
86%
Én is szerzek be majd megint, biztos ami biztos. Akinek kutyája van, tartsa kapun belül. Én tutira nem fogom széttépetni sem magamat, sem a gyerekemet. Sajnos nem igazán lehet mit kezdeni egy agresszív kutyával. Volt már olyan, hogy a tahó utcabeli századszorra is nyitva hagyta a kaput, a harci retek dögjét persze sosem zárta el, az meg megtámadott egy kiskutyát sétáltató lányt. Sírva szaladtak be a garázsunkba az anyukájával. Lelőném az ilyen állatot a gazdájával együtt. Szomorú, hogy ettől is tartani kell, mert a felelős állattartás sokaknak ismeretlen fogalom. Persze így kutyuli, úgy kutyuli... Egy állat az állat és kiszámíthatatlan.
2016. okt. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én egyetértek a kutyariasztóssal, azt leszámítva, hogy tudtommal bizonyos kutyák ezt figyelmen kívül hagyják. Viszont ha ember által is hallható, hangosabb, és mindenképpen magas frekvenciájú a hang, akkor azt a kutya nem fogja elviselni, és megtanulja, hogy ne menjen a közeledbe.
2016. nov. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!