Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A gyaloglással fogyhatok?...

A gyaloglással fogyhatok? Heti háyszor és mennyi ideig? 10kg szeretnék ledni egyenlőre.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 24. 10:09
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ha eddig nem sokat gyalogoltál, akkor kezdetnek szerintem megteszi. Mondjuk minden este egy óra kicsit intenzívebb gyaloglás már nagyon sokat használhat, vagy ha nincs időd, akkor másnaponta. Csak közben ne állj meg fagyizni. :))
2010. ápr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A viszonylag rövid ideig végzett (tehát jelen esetben két óránál kevesebb), nagyon kis intenzitású mozgásformák (séta, gyaloglás, fitteskedés elliptikus tréneren) csak a kórosan elhízottak számára biztosít valamelyest hatékonynak mondható zsírégetést. Természetesen, amennyiben a delikvens szívesen rászán napi három-öt órát az ilyen jellegű mozgásra, hatékony lehet a zsírégetésmás számára is, viszont értelmetlen és időpocsékoló.

Javaslom inkább, hogy intervallumos kardiót és/vagy metabolikus súlyzózást végezz, ezek a leghatékonyabb módszerek a zsírégetésre! A gyaloglástól sajnos sem hosszú, sem rövid távon nem várhatsz jelentős eredményt, amennyiben fogyni vágysz.

2011. febr. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Stomp Dani,kifejtenéd bővebben,hogy miaz az intervallumos kardió és metabolikus sulyzózás?
2011. febr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
88kg?
2011. febr. 15. 18:24
 5/11 anonim ***** válasza:

Intervallumos kardió: Valamilyen kardió jellegű edzésformában (futás, kerékpározás, szobabiciklizés, vagy bármi hasonló) egészen laza, kényelmes tempójú és nagyon erős, intenzív tempójú szakaszokat váltogatsz bizonyos időközönként. Javaslom ezt a beosztást:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

Ezt egészen más jellegű mozgásra vonatkozóan írtam, mint amit igazán hatékonynak tartok, viszont ez bármilyen kardióedzésre használható.


Metabolikus súlyzózás: Súlyzós edzés magas ismétlésszámú (14-20) gyakorlatokkal, minél kevesebb pihenővel a sorozatok között.

2011. febr. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Értem,köszönöm a gyors választ!:)
2011. febr. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja amúgy izomtömeg szálkásítására jó ez a technika?Vagy ez izomlebontó hatással jár a túl magas pulzusszám miatt?
2011. febr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A pulzusszámmal való vájkálás badarság, mégis gyakran veszik alapul.

Igen, szabad és hasznos ilyesmit bevetni szálkásításhoz, viszont mindenképpen csakis rövidebb ideig (maximum negyed óra) végezve, és fokozottan ügyelve a fehérjebevitelre.

2011. febr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ó, bocsánat, kimaradt valami nagyon fontos! Amit az imént írtam, csakis az intervallumos kardióra vonatkozik! A metabolikus súlyzózás a magasabb ismétlésszám-tartomány, így a kisebb terhelés miatt izomvesztést eredményezne.
2011. febr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Metabolikus sulyzózást nem tervezek alkalmazni,csak hallottam erről az intervallumos kardióról(tudtam miaz,csak nem voltam biztos benne).Az edzést szálkásító időszakban is ugyanúgy fogom csinálni.
2011. febr. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!