Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás után miért fáj mindkét...

Futás után miért fáj mindkét oldalam?

Figyelt kérdés
Ez ma fordult elő 2. alkalommal. Mikor futok utána teljesen jól vagyok, de ha leülök mondjuk 10 percre és felállok, úgy érzem majd' visszaesek, annyira fáj. 2 oldalt a csontomnál csípő környéken és lépéskor- vagy ha már csak megemelem a lábam- erősödik a fájdalom, szóval járni is alig tudok. Mi lehet ennek az okozója, és hogyan tudnám megelőzni? Bemelegítek rendesen, utána nyújtani is szoktam.

#futás #csípőfájdalom #oldali fájdalom
2016. okt. 31. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Biztos a szádon vetted a levegőt.


Ha csak orron veszed akkor nem fáj.

2016. okt. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gyenge vagy még és nem jó ütemben lélegzel. Lehet a szádon is venni néha, de ne legyen belőle lihegés. Össze kell hangolni a légzés és a lépések ütemét amennyire lehet. Ha nagyon kezdő vagy, régen sportoltál, akkor nem kell gyorsan futni, nem szégyen totyogni. Majd gyorsulsz és jobb leszel, csak idő kérdése.
2016. okt. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Futástechnika vizsgálata lenne érdemes

Ha jól értelmeztem combtőben a csípő ízületeidnél fáj. Ennek oka a stabilizáló csípőizmok gyengesége, vagy kötöttsége is lehet. Túl zárt csípővel futás, vagy derék kötöttség miatti csípő merevség is okozhatja. Rendbe kell hozni a csípő és derék izmainak rugalmasságát éserejét, akkor megszűnhet a panasz. Gyógytornász tud segíteni

2016. nov. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!