Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Országos kék túra 27 nap...

Országos kék túra 27 nap alatt teljesíthető?

Figyelt kérdés

[link]

Ha minden nap egy szakaszt letúrázunk pihenőnap nélkül.



2016. nov. 13. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem. A szakaszok nem egyforma hosszúak és nem egyforma nehézségűek (van 16km-es szakasz, és van 72km-es.)


Az első 3 nap mindjárt 185km-et kellene gyalogolnod.


A leggyorsabb túrázva teljesítők is 30 nap felett vannak, de ők mind tapasztalt túzárázók, ami gondolom Rólatok nem mondható el, mert ha azok lennétek, akkor pontosan ismernétek a határaitokat, túl lennétek pár 100+ km-es túrán, és tudnátok, hogy mivel is jár ez az egész.



(BTW, mindehhez még komoly logisztika is kell, mert ha még cipelitek magatokkal a felszerelést is, akkor végképp nehéz lesz napi 50-60km-et menni, sátrazni, főzni, vagy végig leszervezni a szállást, miegymást)

2016. nov. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ha korán indul az ember akkor a falvakat és a községeket illetve városokat érintve be lehet térni boltokba hogy ne keljen mindig annyi cumót cipelni.

100+ km-es túrákon még nem voltam de volt egy időszak amikor nagyon rákaptam a teljesítmény túrázásra és egyre jobban bírtam.

Voltam 20 km-es túrán is ahol inkább szintemelkedés vágott oda meg voltam 50 km-esen is, nagyjából tudom hogy mi a határom és tudom hogy rá tudom venni magam a tempóra és arra hogy nem adom fel, meg ráedzenék elötte persze több külömböző túrával.

2016. nov. 13. 20:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy teljesítHETő, persze nem 1 szakasz / 1 nap leosztásban, ha valaki rettenetesen edzett és elszánt. De csak úgy, rákészülés nélkül biztosan nem. Egy átlagember, aki ritkán túrázik, kb 20-25km-t tud megtenni egy nap (a Szent Jakab út szakaszai is kb ekkorák), 30 környéke már megterhelő, ha annál többet mész, akkor napokig nem fogsz tudni lábra állni, és jó eséllyel feltöri a cipő a lábad.
2016. nov. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

# 3

Van túrabakancsom ami nem ázik be és az elején bejáratni se kellet és még az 50 km-es túrán se törte fel a lábam!

2016. nov. 13. 20:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Oké... akkor elölről!


napi 41km-et kell átlagban megtenni, ha 27 nap alatt akar végigmenni a kérdező. Ő viszont nem így tervezi, hanem 1 nap / szakasz. Tehát nagyon aszimmetrikus lesz, olyan résszel, mint a 12-14, amikor 53km-et fog menni, és olyan szakasz is, amikor 160km körüli távokat kell megtennie, például mindjárt az első 3 nap elég kemény lesz.


Tehát a szakasz / nap teljesítés gyakorlatilag emberfeletti (természetesen vannak olyanok akik erre képesek, de ők nem 20km-es TT-kel edzenek, és elég kevesen is vannak a világon).



Marad az egyenletes eloszlás, a napi 41km nem tűnik soknak az első pár napban tartani is lehet. Utána fognak kezdődni a problémák, mivel regenerálódni kellene. 20+ napon át borzasztó nehéz tartani egy ilyen tempót, de ez már sokkal közelebb áll a realitásokhoz, ami kb 30 napos teljesítést tesz lehetővé.



És mondom még egyszer, a kérdezőről világosan látszik, hogy erre nincs felkészülve (mielőtt valaki rámveri, erre pl én sem vagyok, meg kb a TT-ken indulok 99%-a, az, hogy valaki le tud tolni egy 20-ast vagy akár egy 50-est, az nem azt jelenti, hogy képes 10 napon át napi 40+ km-et menni)

2016. nov. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ui: és akkor egyszer nem téved el, szigorúan csak megy előre, főleg, hogy ha jól értem, akkor többen lennének, tehát több azonos képességű ember szükséges.



Tavaly találkoztam valakivel aki így vágott bele, bár sokkal kisebb ambíciókkal az OKT-be, hogy elindul nyugaton, és elsétál a balatonig. Az 5 napon már alig állt a lábán, tele volt vízholyagokkal, fájt mindene, és éppen feladni készült, pedig piszkosul nem ment napi 40km-et.

2016. nov. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!