Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik önvédelmi sportot...

Melyik önvédelmi sportot ajánlanátok leginkább egy nőnek?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok, szeretnék megtanulni valamilyen hatékony önvédelmi sportot. Jó lenne, ha egyben edzésnek is beillene, mert eddig aerobikra és kondiba jártam, de sajnos nincs annyi időm, hogy ha nekiállok önvédelmet tanulni, akkor mellette ezekre is eljárjak.

Ami még fontos lehet, hogy 159 centi és 53 kiló vagyok.


2016. nov. 30. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Muay Thai.
2016. nov. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha csak önvédelem és alakformálás a célod, akkor lényleg thai box. Ha csak önvédelem, de mellé az átlagostól jobb kondi, akkor bármi, ami nem küzdősport.
2016. dec. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ilyen testi adottságokkal egy támadás esetén leginkább hatékony kés használattal lehetnél a legesélyesebb arra,hogy győzelmet arass.

szóval ami edzésre lemehetnél az a sayoc kali késharc edzés,vagy a scherma késharc edzés.

ami még lehetne hasznos a képességek és mentális fejlődés terén ha ökölvívó edzésre is eljárnál.

remekül fejleszti az állóképességet,a mozgáskoordinációt és a mentális hozzáállást a küzdelemhez az erőszakhoz.

plusz ha megtanulsz rendesen ütni és mozogni,akkor egy boxerrel,vagy egy dugóhúzóval a markodban ilyen testalkat mellett is tehetsz komoly károkat a támadódban.

2016. dec. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak ne Boxra menj, mert az neked nem való. Egy gyenge nő vagy, még Mike Tysont lefoghatják lazán, nem ám téged, aztán pislognál tétlenül. Ha Muay Thaira mész, akkor nemcsak, hogy 1 helyett 4 fegyvered van (ütés, rúgás, könyök, térd) van, még fogást bontani is tudsz. Utcára a Muay Thai mindenképpen jobb, mint a Box.
2016. dec. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!