Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan csináljam jól a fekvőtá...

Hogyan csináljam jól a fekvőtámaszt hogy ne fáradjak el olyan gyorsan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A sulimba most van ez a netfit felmérés és lesz köztük fekvőtámasz is. Hogyan csináljak meg ütemezett fekvőtámaszt (kb 30-at) hogy ne fáradjak el olyan hamar??

(Azért szeretnék ennyit mert az osztályomba én szeretnék lenni a legjobb a lányok közül)

Normális válaszokat várok, ti mit csináltok hogy ne fáradjatok el hamar fekvőzés közben??!!



2017. jan. 19. 10:08
1 2
 1/11 anonim válasza:
Csináld úgy hogy csak nagyon piciket hajlítod be a karodat, hogy ne érd a földet a mellkasoddal, hanem jó 15 centi legyen. Illetve a fejeddel is tudsz csalni egy kicsit ha bólintasz lefele úgy fog tűnni mintha csináltnál volna egy fekvőtámaszt. Én kövér lány vagyok és tesiból így csináltam 30 fekvőt és 5-öst szereztem.
2017. jan. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetes, hogy elfáradsz, mert a fekvőtámasz nehéz gyakorlat. 30 fekvőtámasz egy fiútól/férfitól is szép teljesítmény, lány esetében pedig kiemelkedő. Feltéve persze, hogy szabályosan csnálod. A felmérésen adott tempóban kell végezni, 3 másodperc alatt egyet. Úgy még nehezebb, mint ha gyorsan csinálod. Szóval nyugi, ha 20-at csinálsz, már az is nagyon jó. A Netfit minősítése szerint egy 14 éves lány esetében 7-től már egészségesnek tekinthető.
2017. jan. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. jan. 19. 10:45
 4/11 anonim ***** válasza:

Szép teljesítmény a 30?

Végre valami amire büszke lehetek a 70emmel :D

2017. jan. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk volt olyan aki azt hiszem végigcsinálta. Nem könnyű azért, nálunk a fiúknak megy 20-25.
2017. jan. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Elég komolytalan az a 20-25 fiúknak is.

Ennél 2-3-szor többet kéne szerintem megcsinálni egy egészséges fiúnak.


Lányoknak is illene 10-20 között véleményem szerint.



Csalni úgy tudsz, ha a fejedet lefelé bólintód, a csípődet kicsit megemeled, nem szabályosan hajlítod a karodat.

2017. jan. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 😉
2017. jan. 20. 10:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát annyira nem komolytalan. Elég nehéz azért.

Én ha itthon fekvőzök, akkor úgy csinálom, hogy 1 másodperc le, 1 másodper fel. Ez kb. normál tempó. Így megy 40. A netfit féléből meg kimegy 23. Következésképpen sokkal nehezebb.

Meg annyira nem vagyok gyenge, mert felemelek 100 kilót, lefutok 5 kilométert jó időn belül, de a netfit teszt nem az erősségem fekvőből.

Sportolók is 20-25 darabot csinálnak. Egy gyerek csinált sokat, de ő nagyon keményen, napi szinten edz súlyokkal, konditeremben. Tiszta izom.

2017. jan. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyébként én speciel tudom, hogy rossz a 23 és próbálok rajta változtatni, rendszeresen fekvőtámaszozok szabadidőmben.
2017. jan. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#8-asnak:


Én foci edzés (heti 3-4 alkalom + mérkőzés) mellett, amolyan fitten tartó edzésnek csinálok 2 naponta ilyen edzéstervet:

5X30 fekvőtámasz:

(szabályosat, szabályos megemelt lábbal, összezárt tenyérrel, összezárt tenyérrel a hasam alá téve, illetve a jobb, majd a bal kezem felé közelítve lefele menet).

Majd 4X50 hasprés/hasprés + tarkón a könyök majd felüléskor a térdhez csípőfordítás,

2X50 guggolás kezemet a fejem felé tartva,

2X25 egylábas guggolás + kéz fej felé tartva,

1X50 vádligyakorlat



Szerintem ez a legolcsóbb és legjobb edzés, ha valaki kondiban akarja magát tartani.

Egyszerű, nem kell hozzá semmilyen eszköz, szinte bárhol elvégezhető.

Sokan konditerembe járnak, divatból. Akár lányok vagy fiúk.

De 10 teljesen szabályos karhajlítást (=fekvőtámaszt) viszont nem képesek fejleszteni.


Véleményem szerint a súlyok emelgetése, ha valaki csak izmos akar lenni megfelelő.

Viszont, a súlyok nem helyes megválasztásával edzünk, nem annyira hatásos a dolog. Sőt, szerintem nem is kellemes, ha túl nehezed emelünk.

2017. jan. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!