Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A fekvőtámaszt magas ismétléss...

Kapd meg zolika kérdése:

A fekvőtámaszt magas ismétlésszámmal, vagy alacsony ismétlés számmal csináljam. Hogy ne az erőnlétem, HANEM IZOMZATOM fejlődjön? Pl: 100 fekvőt 10*10szer csináljam vagy 4*25ször?

Figyelt kérdés

2013. jan. 12. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Ha izmot akarsz felszedni, akkor hagyd a fekvőzést.

Súlyzós edzés + tömegnövelő étrend kell neked.

2013. jan. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet az elsővel. Ha maradni akarsz a fekvőnél, úgy is fejlődhetsz, de ismétlésszám-növeléssel csak az állóképességed fog nőni. Az izmok fejlesztéséhez fokozatosan nehezítened kell az általad végzett gyakorlatokat, ez viszont hónapokig is eltarthat. Ajánlom Paul Coach Wade Fegyencedzés c. könyvét, azzal az egykezes fekvőtámaszig is eljuthatsz, akár kézenállásban is. (!) Sok szerencsét.
2013. jan. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
1,5 éven át fekvőztem és felüléseztem minden nap tinikoromban. Egy centit nem nőttem, csak erősödtem. Ő izomzatot akar fejleszteni. Problem?
2013. jan. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Ott a hiba, hogy minden nap toltad. Ha nem hagysz az izmoknak időt a regenerálódásra, akkor nem várható tömegi fejlődés. Egyébként én nem fogok kondizni kezdeni, amíg egészségesebb módon is tudok izmot fejleszteni. Nincs szükségem leamortizált ízületekre, ha anélkül is fejlődhetek. Ráadásul ingyen. De a világért se akarom megkérdőjelezni a tudásod, csak eltér a véleményem. 21:19 voltam.
2013. jan. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Lehet saját testsúllyal is izmot építeni megfelelő étrenddel, de önmagában a fekvő az pics@füst, bárhogy variálod.
2013. jan. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igenis lehet erősödni/izmot felszedni a fekvőtámasszal is. Én december elejétől hébe-hóba (tehát nem minden nap, hanem 1-2 nap kihagyásokkal) nyomtam le pár fekvőt. Simát, szűk fekvőtámaszt, gyémántot (ennek nem tudom van-e valami más neve) és hát megizmosodtam, talán túlságosan is :D Lényeg, hogy érzed, hogy fárasztó, a 4x25-nek szerintem több értelme van, de ha csak 15 teljesen szabályosat tudsz, akkor csinálj annyit.
2013. jan. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja és 25/L (ezért a "túlságosan is")
2013. jan. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!