Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A boxban az ütés hatékonyabb,...

A boxban az ütés hatékonyabb, mint más küzdősportokban? Ha igen, mitől? (pl karate, kick-box, muay thai stb. )

Figyelt kérdés

2017. jan. 26. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
nem.
2017. jan. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Arra gondolsz, hogy a Boxolók jobban ütnek-e, mint bárki más? Hát, egy Muay Thaios vagy Savatés simán üt úgy, mint egy Boxoló, a legtöbb Kung-fu stílus pedig ütés helyett inkább különböző csapásokat használ, amiket nehezebb védeni, illetve kiszámíthatatlanabbak. De ha csak az alap ütéseket nézzük, amiket ugye a Box használ, akkor azt a Boxolók elég jól tudják. Az már más kérdés, hogy a kéz ennél többet tud és vannak jobb, hatékonyabb, céltudatosabb támadási formák, ugyanakkor az is igaz, hogy egy jobb egyenes is mindig jó lesz.
2017. jan. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jobban ütnek mint mások, ez természetes, ha egy dolgot gyakorolsz, akkor azt jobban fogod tudni. Nem hatékonyabb, mint máshol, de többet gyakorolják, konkrétan csak az ütéseket és az azok ellene védekezést, ezért jobban tudják használni az öklüket, mint mások.
2017. jan. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ugyan azzal a teknikával ütnek mint egy Thai boxos, kick boxos, Savatés, MMA-s.

Ha megkérsz egy boxolót, majd a további 5 stílusú harcost hogy üssön lassan egy jobb egyenest ugyan úgy fog kinézni.

Viszont a boxoló csak ezt gyakorolja, ezáltal a boxoló ütése erősebb, gyorsabb, pontosabb. Emellet mivel az ellenfele is csak ütéssel támad ezáltal jobban is védekezik egy ütés ellen.

2017. jan. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Zedo Aragaya1 ***** válasza:
Nem, de a boxoló csak erre épít, ezért technikásabbak az ütései.
2017. jan. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem. Tehát ugyanaz a technika, csak a boxoló többet gyakorolja, ezáltal hatékonyabb.


De jól sejtem, hogy egy bunyóban többet érnek az ütések, mint a rúgások?

2017. jan. 30. 09:34
 7/11 Zedo Aragaya1 ***** válasza:
Sztem nem, a rúgások hatékonyabbak, mint az ütések.
2017. jan. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utcán ütés a legfontosabb, szinte csak az van.

Ring már más.

2017. jan. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utcára gondoltam én is. De ott mért nem tud hatékony lenni a rúgás?
2017. febr. 1. 10:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Mert farmerban vagy, cipőben, szandálban, magassarkúban, szoknyában és életszerűtlen, hogy valaki odajön lerúgni. Vagy ütéssel vagy dulakodással kezdődik az utcai verekedés.
2017. febr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!