Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdetnek elég lenn egy vagy...

Kezdetnek elég lenn egy vagy két 5 kilós súlyzó? Lesz látszata, ha naponta többször edzek vele?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, de nagyon vékony. Konditeremhez nincs időm, s ha nem muszáj akkor nem is mennék. Gondoltam, hogy vegyek egy kisebb súlyt(olyat amelyiket fél kézzel emelgetik) és itthoni edzéssel kicsit gyúrnék. Lesz látszata? Van értelme megvenni? A látszat alatt nem a kockás has meg kőkemény bicepszre gondoltam, hanem egy kicsit vastagodjon a karom.
2010. máj. 6. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%

Autót se vegyél egyben,hanem vedd meg alkatrészenként, aztán rakd össze otthon!

Gőzöd sincs, hogyan kell végrehajtani akár egyetlen gyakorlatot is, azért van a konditerem, hogy ott megkérj egy edzőt aki megmutatja, elmagyarázza, hogy mi miért van, mit hogyan kell. Két 5kg-s súlyzóval meg eléggé be vagy határolva, van gyakorlat amihez jóval több kéne, kéne rendes kétkezes rúd, pad stb.... De emelgesd ha jólesik, a semminél jobb... vagy nem :)

2010. máj. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De mondtam, hogy nem akarok kockás hasat, meg mittomén mekkora bicepszeket. Csak a karomat szeretném izmosítani.

A másik probléma, hogy nincs időm egyetem mellett még konditerembe is járni. Én olyan egyetemre járok ahol keményen kell tanulni ahhoz, hogy diplomát kapjak.

2010. máj. 6. 17:53
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Első kommentelő mekkora egy gyökér. Vagy egy agy nélküli gyúrós emberke, vagy egy olyan emberke, akinek a sport részlegen keresni valója nincsen. Miért kell minden emberbe sugallni, hogyha picit erősödni akar, akkor egyből menyjen el kondizni? Gyökérség. Én minden nap segítek apámnak a kertben locsolni, kerítést csinálni, talicskázni, ásni, 25 kg-s leandereket cipelni, (sorolhatnám...) mellette heti 2-3x futok és a lakásban edzem. Semmi súlyom nincsen. Törzsemelés vízszintesen (hátizom), fekvőtámasz és húzóckodás úgy, hogy mindig máshogy teszem a kezeim, lábemelések, hasprés és felülés. Minden napos nyújtás, heti 3 röplabda edzés és párszor kimegyünk parkourozni osztálytársaimmal. Laza 2 hónap alatt tudtam erőkézenállni. 50 szabályos fekvőtámaszt simán lenyomok mostanra. 20x simán felhúzom magam húzóckodón. Ez mind 2 hónap alatt... akkor: minek ide konditerem?
2010. máj. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Előbb utóbb biztos lesz valami látszata, ha nem is túl sok, de mindenképpen jó bármennyi és bármilyen edzésről is van szó. Abból baj nem lehet. :P
2010. máj. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%

kedves barátom, van ismerősőm,aki testépítő,egyetemre jár,és emelett dolgozik is,hogy meg tudja venni a kajáját,és van barátnője,és figyel barátaira is..


szegény egyetemistáknak semmire nincs idejük:)


kedves barátom az élet ilyen,ha valami eredményt akarsz ahhoz áldozni kell,kár hogy a 20 éves egyetemistáknak ezt nem tanítják azon az egyetemen

2010. máj. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

[link]


ajánlom a videót,egyetemista testépítő szintén...

2010. máj. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
18.43 az első kommentelő akkora gyökér, hogy az orvosi egyetem mellett volt élsportoló... Ha az ember eredményeket akar, akkor meg tudja oldani. Igazából természetesen mindenki maga dönti el mit, és hogyan csinál, számomra az a kézenfekvő, hogy ha mondjuk holnaptól golfozni szeretnék, akkor nem megyek csak úgy le egy pályára, és ütögetek össze-vissza... de tény, hogy sokan így sportol(gat)nak. Szerintem súlyt emelgetni is úgy érdemes, hogy valaki megmutatja a helyes végrehajtást, és elmond mindent. Aztán az ember persze eldönti, hogy heti egyszer fogja meg, vagy naponta... De mindig a profizmusból kell kiindulni, hogy rálátás legyen. Ez az én elvem :)
2010. máj. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mind1...ti profizmusról, meg élsportolásról beszéltek. Én kijelentettem, hogy nem akarok mittudomén mekkora eredményt. Minek fizessek még edzőre is? Ha éppen agyon akarom gyúrni magam akkor edző nélkül is megtehetem. Sok olyant ismerek aki edző nélkül eredményesen építette a testét.

Kedves barátom...kit a retket érdekel a te ismerősöd aki egyetemre jár és meg tudja venni a kajáját. Milyen egyetemen is van?...testépítő?(s ott mit tanul?) Én mérnöknek készülök a műszakin és hidd el, hogy itt sz@rásig kell tanuljál.

Lehet, hogy az egyetem nem mentség mindenre, de én nem akarok élsportoló lenni. Mind1...látom nem értitek, köszönöm a válaszokat, többet ne írjatok, mert nem vagyunk ugyan azon a hullámhosszon.

2010. máj. 7. 15:04
 9/12 anonim válasza:
100%
Lehet,hogy már nem fogod olvasni de azért leírom.Először is,grat a fenti gyökereknek,akik ilyen vagy olyan formában kioktattak,szánalmas analfabéta barmok.Kezdetnek nem rossz az 5kg-os súlyzó de mellé azért nyomjál pár fekvőtámaszt különböző karszélességekben(+ váltogasd a karod helyzetét,csúsztasd előre hátra kicsit,hogy egy két izmot jobban megerőltessen).Lehet,hogy ez még jobb mint a súlyzó hosszú távon,legalább is kisebb tömegű súlyúnál.Idővel meg ha lesz lehetőséged természetesen nagyobb súlyokkal is dolgozhatsz vagy kondiba is betévedhetsz.
2010. júl. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó a választ...elolvastam. Csak azért írtam, hogy nem várok több választ mert rájöttem, hogy ez az oldal nem arról szól, hogy mindenki segít mindenkinek hanem arról, hogy mindenki név nélkül feszít meg bölcselkedik.
2010. júl. 25. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!