Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék újra "formába...

Szeretnék újra "formába jönni. " Ez jó módszer?

Figyelt kérdés

27 éves lány vagyok, 178 centi, jelenleg a 70 kilót súrolom alulról. Nem vagyok kövér, viszont az elmúlt egy év alatt 62-ről híztam, és nem akarom folytatni (otthagytam egy stresszes munkát, azelőtt nem ettem rendesen, nem pihentem, nem aludtam, most minden ideális.)

Sajnos körte alakom van, így ami "plusz," fenékre-combra meg kicsit hasra jön fel. Szeretnék kb 65 kilóra beállni, fogyókúrázni nem akarok, csak mozogni, szerencsére, ha nem vagyok ellustulva, ez működik. Világéletemben sportoltam, az utóbbi 1-2 év maradt ki sajnos, szeretnék újra energikus lenni.

A fontos dolog, hogy rajta vagyunk a baba-ügyön a kedvesemmel, így megerőltetni nem szeretném magamat, de szeretnék formában lenni-maradni.

Szobabiciklin és elliptikus tréneren edzek, kb 30-30 percet, közepes fokozaton, heti minimum 3-szor, de most szeretném 5-re emelni. (Biciklin kb 15 km-t, az elliptikuson egyre erősödve majd 20 perc után csökkenve, kb 2 km-t.)

Néha súlyzózok, használok gépeket (az edzőteremben az edző segít gyakorlatokat kiválasztani) de ezt nem igazán szeretem, mert hajlamos vagyok a gyors izmosodásra, 1-2 hét után a szűkebb ujjú felsők nem jönnek fel, vastagodni meg nem akarok.

Jó ez, amit csinálok, lesz valami eredménye, vagy változtassak valamit?

Köszönöm a válaszokat!


2017. febr. 8. 09:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Szóval fogyni akarsz kb. 5 kilót, de nem akarsz fogyókúrázni. Így nehéz lesz, mert csak mozgással fogyni nagyon bizonytalan. Ha pontosan annyit eszel, mint eddig, akkor annyit elérhetsz, hogy nem hízol tovább. Számok nélkül nehéz bármit is mondani. Próbáld ki, aztán meglátod, működik-e.
2017. febr. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazából nem pont 70 vagyok, 67-68-69 körül ingadozok, attól függ, mennyit eszek. Igyekszem amúgy odafigyelni rá, nem nassolni, gyümölcs, zöldség, sok folyadék... De nem akarok elkezdeni diétázni, mert amúgy változatosan táplálkozok, nem zabálok, és a testtömeg indexem is ideális... Csak szeretném, ha kicsit "jobb alakom" lenne... Vagy legalábbis rosszabb nem.
2017. febr. 8. 11:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Oda kell figyelni akkor az étrendre. Mellette edzeni. Mást nem tudsz csinálni.
2017. febr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!