Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha el akarok kezdeni futni...

Ha el akarok kezdeni futni mikor érdemes?

Figyelt kérdés
mármint milyen időben? mert nincs aláöltözőm, csak vékony nadrágom pulcsim meg felsőm. Ilyen felszereltséggel milyen időben érdemes elkezdeni hogy ne fázzak meg? bocsánat, ha hülye kérdés, de teljesen kezdő vagyok iyen téren:D

2017. febr. 15. 19:49
 1/8 anonim válasza:
minél hamarabb egyre jobb lesz az idő és egyébként ha futsz nem fogsz fázni :)
2017. febr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kb úgy öltözz futásra, hogy ha állnál, egy picit fáznál. így amikor kocogsz, pont jó lesz. Arra figyelj, hogy ne állj sokszor meg futás közben, mert akkor megfázol.
2017. febr. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nem kezded el, akkor mindig csak a kifogások maradnak... nem csak méregdrága aláöltözőkben lehet futni ám... egy szabadidő pulcsi meg egy naci... ennyi...

Én mikor elkezdtem futni 4 éve, mellesleg szintén tél közepén... volt 1 jó utcai farmerem, meg egy munkás farmerem... ennyi volt a nadrág választékom... uh melós farmerben futottam... volt bármi hátránya? Jah kényelmetlen volt... lehet, hogy aki látott hülyének nézett... de az is lehet, hogy fel se tűnt neki... aztán ha megszereted, akkor úgyis veszel majd hozzá ruhát...

Mellesleg, sokan akik nyáron kezdik, szeptemberbenboktóberben az első rossz időnél esőnél feladják... ha most elkezded ebben a mocsok időben, akkor te nem fogod már akkor feladni, mert tudni fogod mire számíthatsz...

Amúgy decathlonban 15000ből megúszod a cipőt +10.000 ből meg a thermo cicanacit meg a hozzá való felsőt.

2017. febr. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Már ma indulhatsz is :)
2017. febr. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) akkor neki is fogok kezdeni:)
2017. febr. 16. 09:39
 6/8 anonim ***** válasza:

A sima nadrág kb. 0 fokig elég.


Én 10 fokig rövidnadrágban, 0 fokig hosszú nadrágban futok, alatta a vastag hosszú nadrágban. Ez alá soha nem veszek aláöltözetet.


20 fok fölött ujjatlan, 10-20 között hosszúujjú, 0-10 fokban aláöltözet-hosszúujjú, -5-től 0-ig aláöltözet+2 hosszúujjú, azalatt erre jön egy vékony kabát (igazából biciklizős kabát, de futni is pont jó.)


A fejemen általában van sapka (ilyen baseballsapka-szerű, csak valami technikai anyag, könnyebb), fogja az izzadságot, könnyű esőt... -5 alatt azért téli sapka, nagy melegben meg esetleg fejpánt.


Sálat (csősál) 0 fok körül húzok, kesztyűt 5 foktól lefelé.


Amúgy szerintem melegben sokkal rosszabb futni, az ideális úgy 0-15 fok közt van.

2017. febr. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én mínuszokban is simán futottam a vékony nadrág-pulcsi-széldzseki kombóban. Kiléptem az ajtón, már a parkig vezető utat is futva tettem meg, aztán haza is futottam, otthon a melegben lenyújtottam, és forró zuhany. Viszont most már tök jó idő van :D
2017. febr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 HELPERGUY4 válasza:
Amikor jól esik.
2021. ápr. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!