Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mikor kezdjek el futni?

Mikor kezdjek el futni?

Figyelt kérdés
Gondoltam, hogy elkezdek futni. Nem vagyok teljesen kezdő, nyáron lejártam párszor és most kitaláltam, hogy megint szeretnék járni. Vagy reggel mennék, fél 6-tól 6-ig lenne időm, vagy pedig délután olyan 4 óra fele. Szerintetek mikor menjek? Mikor lesz hozzá elég jó idő hogy fussak és ne fázzak meg? Mennyivel kezdjek szerintetek? Kb 2-2,5 km-t tudtam nyáron lefutni egyben, de azt végig futottam rendesen.

2017. febr. 26. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Én már holnap délután fogok menni!, de itt vannak akik futnak télen is amúgy :'D
2017. febr. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 paper_chaser ***** válasza:

Hát...a téli futás sem lehetetlen. Futóruha, csősál, sapka, kesztyű és elvileg nem lesz gond, kivéve ha extrém hideg van. Vagy futópad, de az szerintem agyrém.

Én délután mennék, addigra mostanság ki szokott melegedni az idő. Nálunk délután most 10 fok körül van, reggel meg olyan 0 fok körül.

2017. febr. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kb. -5 fokig nem esik rosszul a futás. Elkezdeni akármikor érdemes. Tapasztald ki, hogy neked a reggeli jön be jobban, vagy a délutáni. Én pl. reggel képtelen vagyok, próbáltam, rossz volt. Délután 6-kor viszont szinte viszketek, ha nem mehetek sportolni.
2017. febr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bigboy99341 válasza:
En mar egy jo ideje futok, meg -10-15 fokban is mentem, meg nyaron a 40 fokban is:D de a reggeli futast azt en valahogy nem birom, meg szerintem komasan meg nem a legjobb a futas, szoval inkabb a delutant ajanlom.A fazassal meg ne foglalkozz, vegyel egy jo futos pulovert, ala 2 polot (-10 fok korul mar 3 is kell:D).Futas kozben ugyis kimelegedsz, ugyohogy ne oltozz tul mert akkor olyan mintha 1000 fokban futnal. De ami az egesznel fontos, ha hidegben futsz semmikepp se allj meg, meg fel percre sem, mert gondolom egy tudogyulladas gondolom nem hianyzik.Lehet hogy kicsit ossze-vissza irtam, ezert elore is bocsi, de remelem segitettem:)
2017. febr. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Télen is rendszeren futok a szabadban. Nyilván megfelelő öltözetben kell kimenni és az én véleményem az, hogyha nem télen kezded és akkor szembesülsz vele, hogy "B*szki, hideg van!", hanem szépen végigköveted, ahogy változik az időjárás és szépen-lassan egyre hidegebb lesz, akkor hozzászoksz.


Kezdeni én a klasszik 5 km-es edzéstervel kezdenék, az nagyon jó :) Ez egy hónap alatt felhoz 5 km-re így a nyári 2-2,5 km nem lesz kihívás.


A "mikor menjek futni?" pedig egyénileg változó, valaki reggel energikusabb és azt szereti, van aki délután szeret menni, mert levezeti a nap fáradalmait. Ki kell próbálni :)

2017. márc. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!